Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Firma SCHUNK Intec oslaví na jaře své desáté výročí

Firma SCHUNK GmbH & Co. KG z Lauffenu nad Neckarem je německá rodinná firma. V roce 1945 byla založena Friedrichem Schunkem jako mechanická dílna. Pod vedením Heinz-Dietera Schunka se vyvinula v kompetentní a světovou přední firmu v oblasti upínací techniky a uchopovacích zařízení. V současnosti má přes 2 300 zaměstnanců a zastoupení ve více než padesáti zemích světa. Letos společnost Schunk oslaví sedmdesát let od svého založení.

 
Jednou z poboček je i SCHUNK Intec s. r. o. v České republice, která 25. dubna 2015 oslaví také jubileum: desáté výročí svého založení. Před více než patnácti lety začaly produkty Schunk pronikat na český trh z Německa prostřednictvím firmy Bibus, která je i dnes stále důležitým obchodním partnerem. Tři roky před založením vlastní pobočky na jaře 2005 byla českým zákazníkům představena prodejní kancelář Schunk Liaison Office s jediným zaměstnancem, Ing. Pavlem Ambrožem. O tři roky později, díky dosaženým obchodním výsledkům, již bylo rozhodnuto o otevření přímého zastoupení pro český trh, tenkrát v brněnské části Chrlice. Na počátku byli dva zaměstnanci – Ing. Pavel Ambrož, prokurista, který se staral o chod firmy a zároveň byl jediným obchodním zástupcem pro celou republiku, a paní Martina Kuksová, asistentka a účetní v jedné osobě. Jejich úsilí bylo korunováno obchodními úspěchy, které položily pevný základ prosperující firmy. O necelé dva roky později se začal tým postupně rozrůstat o nové posily až k současným deseti zaměstnancům.
 
V roce 2010 se firma přestěhovala do brněnské Slatiny, kde sídlí dodnes.
 
Od svého založení rostl obrat každým rokem (kromě krizových let 2008 a 2009) až k loňské hodnotě přibližně 112 milionů korun.
 
A co může Schunk svým zákazníkům nabídnout? Výrobky ze dvou oblastí, kterými jsou upínací technika a uchopovací systémy. Z upínací techniky jsou to především upínací čelisti, sklíčidla, stacionární upínací zařízení, upínače nástrojů a další. Uchopovací systémy zahrnují chapadla, rotační a lineární pohybové jednotky a moduly, modulární automatizované montážní systémy, příslušenství pro roboty, mobilní uchopovací systémy aj. Všechny výrobky jsou vyráběny v Německu a firma ručí za kvalitu a zpracování svých produktů.
 
V letošním roce se zájemci mohli s firmou, zaměstnanci, ale hlavně výrobky potkat na veletrhu Amper v Brně. Další příležitostí bude MSV v Brně od 14. do 18. září 2015. Dále bude Schunk hostem mnoha zákaznických dnů, konferencí a podobných akcí, které pořádají firmy z relevantních oborů.