Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Firma Endress+Hauser zůstává i v krizi na svém

Společnost Endress+Hauser zvládla krizový rok 2020 v dobré kondici. Konsolidované tržby skupiny však poklesly – silně ovlivněné směnnými kurzy, neboť firma sídlí ve Švýcarsku – o téměř 3 % na necelých 2,6 miliardy eur. Silný růst v oblasti laboratorní techniky dokázal jen částečně kompenzovat pokles v automatizaci procesní výroby, která byla dopady pandemie zasažena více.

Ačkoliv vývoj prodeje v loňském roce nedosahoval stanovených cílů, skupina si udržela vysokou úroveň zisků. Společnost se dokázala vyhnout práci na zkrácený úvazek, a dokonce mírně zvýšila zaměstnanost. Na konci roku 2020 měla po celém světě více než 14 400 zaměstnanců, přibližně o 100 více než před rokem.

Společnost Endress+Hauser ani v době pandemie nemusela zastavit své dodávky. Přerušen nebyl ani technický vývoj: v roce 2021 uvede Endress+Hauser více produktových inovací než kdykoliv předtím.

Dopad pandemie i nadále ovlivňuje jednotlivé oblasti trhu, zákaznická odvětví a oblasti činnosti velmi rozdílně. Bez ohledu na to byl pro společnost Endress+Hauser start do nového roku dobrý. Skupina očekává v roce 2021 růst v jednotkách procent, ale ziskovost může být slabší. Zásadní oživení globální ekonomiky totiž podle firmy nepřijde dříve než koncem roku. Auditované finanční údaje za rok 2020 představí společnost Endress+Hauser 4. května 2021 ve švýcarské Basileji.

[Tisková zpráva společnosti Endress+Hauser, 17. února 2021.]

(ed)