Aktuální vydání

celé číslo

06

2023

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry a průtokoměry, analyzátory tekutin a plynů

celé číslo

Firma congatec AG oznámila akvizici společnosti Real-Time Systems GmbH

Dne 27. února 2018 na veletrhu Embedded World v Norimberku oznámila firma congatec akvizici společnosti Real-Time Systems (RTS), předního dodavatele hypervizního softwaru pro aplikace v reálném čase pro vestavné systémy. Pro firmu congatec, která byla dosud známá jako dodavatel hardwaru, je to významný mezník. Akvizice etablovaného dodavatele hypervizorů má být jen začátkem plánovaných investic firmy congatec, která chce svým zákazníkům nabízet nejen komponenty, ale ucelená řešení.

Společnost RTS bude plně vlastněna firmou congatec, ale její činnost zůstane nezávislá – její software může běžet na jakémkoliv hardwaru s procesory x86. Doplňovat se obě firmy budou v oblasti prodeje a technické podpory.

Systémy RTS Hypervisor znají především vývojáři systémů pro průmyslovou automatizaci, robotiku, pohony, zdravotnickou techniku nebo pro měřicí a zkušební zařízení. Nové trhy se objevují s příchodem požadavků komponent IIoT na reálný čas. RTS nyní vyvíjí – a pod novým vlastníkem bude ve vývoji pokračovat – specializovaný software pro oblast dopravní techniky.

[Tisková zpráva congatec AG, 27. února 2018.]

(Bk)