Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Firma Aventics představuje pneumatické válce CCL Clean Line

Firma Aventics rozšířila svůj sortiment o novou řadu pneumatických válců podle standardů ISO CCL-IS (ISO 15552) a CCL-IC (ISO 21287).

Nové pneumatické válce vyhovují evropským normám pro použití v potravinářském průmyslu, kde se používá čištění stříkající vodou: těleso válce je z anodizovaného hliníku a pístní tyč a šrouby jsou z korozivzdorné oceli. Materiál stíracího kroužku a maziva jsou schválené FDA pro potravinářství.

Válce CCL-IS jsou dostupné v osmi velikostech s průměry od 25 do 125 mm. Maximální zdvih je 2 750 mm. Uživatelé si mohou zvolit elastické nebo pneumatické tlumení.

Speciální vlastností nové řady válců je možnost nakonfigurovat přípoje tlakového vzduchu na přední nebo zadní přírubu válce nebo na obě místa. To zvyšuje flexibilitu při vypracovávání návrhu zařízení, zvláště proto, že připojení může být změněno i dodatečně. Nepoužité vzduchové přípoje se zaslepují utěsňovacími šrouby.

Kompaktní válce CLC-IC, dostupné v devíti velikostech s průměry 16 až 100 mm, tvoří nejširší nabídku na trhu. Maximální zdvih je 500 mm. Pneumatické válce CCL-IC mohou být montovány bez jakýchkoliv dalších upevňovacích prvků.

V obou případech lze použít snímače polohy ST6 v různém provedení a s kabely různých délek.

Válce řady Clean Line lze konfigurovat pomocí nástroje Aventics Engineering Tools (www.aventics.cz/cz/engineering-tools/).

AVENTICS, tel.: +49 511 2136-862, meike.mueller-wiegand@aventics.com, www.aventics.cz