Festo rozšířilo svou výrobní a logistickou kapacitu

číslo 7/2005

Festo rozšířilo svou výrobní a logistickou kapacitu

Společnost Festo AG & Co. KG otevřela 28. června 2005 v Rohrbachu (SRN) nový výrobní a logistický komplex, kde se budou vyrábět pneumatické a elektrické pohony pro celosvětový trh podle koncepce „výroby na vyžádání„ (production on demand). Společnost do výstavby tohoto centra investovala 30 milionů eur.

Standardní i zákazníkem specifikované produkty jsou vyráběny na automatizovaných linkách a nejmodernější měřicí technika zabezpečuje dodržování požadovaných tolerancí a přesnosti výroby. Centrum služeb pro výrobu (Production Service Center) zajišťuje kompletní přípravu výroby a výrobní logistiku. Informační infrastruktura se stará o přenos informací od přijetí objednávky, přes výrobu k expedici zakázky. Automatizované transportní systémy umožňují realizovat virtuální výrobní linky. Výsledkem je minimální doba potřebná k vyřízení objednávky.

Festo v Rohrbachu zaměstnává více než 2 000 zaměstnanců. Součástí závodu je i Centrum služeb zákazníkům (Customer Service Center), které funguje jako centrální sklad a logistický uzel pro všechny výrobky Festo po celém světě a pro přímou expedici výrobků zákazníkům v Evropě.

Zajímavá je i samotná budova nového centra, kde jsou využity moderní prvky automatizace budov a technika pro úsporu energie (střecha je pokryta fotovoltaickými články o rozloze 3 000 m2, odpadní teplo z kompresorů se využívá pro absorpční chlazení v klimatizaci).

(ed)