Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Expind propojuje výrobce a distributory v průmyslu

Internetová platforma Expind vznikla v září 2015 se záměrem propojovat výrobce s distributory. Název Expind je složenina dvou anglických slov, export a industry. Platforma je určena pro výrobce, kteří hledají partnera pro export svých výrobků. Hledání zahraničního partnera je pro výrobce často zdlouhavá cesta plná nástrah. Na stránce www.expind.com lze identifikovat potenciální partnery, kteří mají zájem o distribuci daných produktů. Naproti tomu mohou platformu používat také distributoři, kteří usilují o zařazení nových produktů do své nabídky, protože platforma Expind udržuje aktuální databázi výrobců. V ní distributor snadno nalezne produkty té kategorie, o jakou má zájem. V listopadu platforma již měla více než 3 000 uživatelů a přibližně 15 000 zobrazení.

 
Pro výrobce je registrace v platformě zdarma a za uveřejnění upoutávky na své produkty zaplatí podle toho, pro kolik zemí upoutávka platí (za jednu zemi 19 eur). Distributoři, kteří hledají nové produkty, mají všechny služby platformy zdarma.
 
Čtenáři časopisu Automa mohou získat slevu 20 % na služby platformy Expind. Stačí zadat kód AUTOMA15. Sleva platí do konce února 2016.

(ev)