Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Evropské turné LonMark Sessions 2007

Evropské turné LonMark Sessions 2007

Celem 57 měst ve 24 zemích Severní Ameriky, Evropy a Asie navštíví seriál jednodenních bezplatných seminářů LonMark Sessions 2007, jehož součástí budou i přednášky a prezentace odborníků z průmyslové praxe. Očekává se účast šesti tisíc posluchačů. V Evropě (a na Středním východě) začíná turné 24. dubna 2007 v Tallinu a postupně navštíví Rigu, Prahu, Budapešť, Lublaň, Amsterodam, Londýn, Manchester, Krakov, Moskvu, Kyjev, Dubaj, Abú Dhabi, Frankfurt, Milán, Madrid, Barcelonu a Ženevu. Ukončeno bude 11. října v Curychu. Veškeré detaily, včetně pozvánky na pražský seminář, který se bude konat 3. května 2007, zájemci najdou na webové adrese http://www.lonmark.org/sessions. Účast na seminářích je bezplatná, ale vzhledem k omezenému počtu míst je vyžadována registrace.

Turné je součástí iniciativy LonMark Connection Initiative, celosvětového vzdělávacího programu společnosti LonMark International. LonMark International je nezisková organizace, jejímž cílem je pomáhat odborníkům z oboru řízení a automatizace při přechodu k otevřeným systémům založeným na standardu ANSI/CEA 709.1, definujícím základy protokolu LonWorks.

Semináře v rámci turné se soustředí na tyto okruhy otázek:

  • úspory energií,
  • zvyšování efektivity integrací systémů,
  • redukce nákladů na údržbu, provoz a školení obsluhy automatizační techniky,
  • využití infrastruktury informačních sítí,
  • úspěšné projekty, trendy na trhu atd.

Na semináře jsou zváni především ti, kdo mají co do činění se správou budov a nemovitostí. Jsou to např. vlastníci budov, obytných, správních, logistických, dopravních nebo průmyslových komplexů, jejich správci, vedoucí údržby a úseků MaR, architekti, projektanti systémů řízení budov, pracovníci inženýrských firem a integrátoři systémů.

Účastníci se na seminářích budou moci v živých ukázkách seznámit s technikou mnoha světových výrobců nesoucí certifikát LonMark, která umožňuje vytvářet integrovaná řešení pro řízení technických zařízení budov.

Jednotlivé semináře se od sebe budou částečně lišit. Při registraci na webových stránkách LonMark International, jež je jedinou povinností zájemců o účast na semináři, se zjišťuje, jaké znalosti o protokolu LonWorks zájemci mají a jaké okruhy otázek je zajímají. Podle toho přednášející sestaví program semináře.

Sponzoři jednotlivých seminářů budou mít možnost zde představit svoji nabídku a novinky: výrobky, software, služby a referenční projekty. Účastníci s nimi budou moci diskutovat o možnostech využití jejich nabídky v konkrétních úlohách.

Na vybraných seminářích také bude možné složit zkoušku a získat certifikát LonMark Certified Professional. Registrovat se lze na webové adrese www.lonmark.org/testing. O certifikaci se starají příslušné národní organizace. V České republice zatím taková organizace založena není, ale vzhledem k zájmu, s nímž se zde sběrnice založené na protokolu LonWorks setkávají, lze očekávat, že zde také brzy vznikne.

K účasti na semináři 3. května 2007 v Praze zve i časopis Automa, mediální partner akce.

(Bk)