Aktuální vydání

celé číslo

02

2021

Systémy pro řízení vodárenských sítí a ČOV

Hladinoměry

celé číslo

Ergonomický klávesový modul do průmyslového prostředí

Nový klávesový modul s vestavěnými podsvětlenými kruhovými klávesami dokonale spojuje ergonomický design s robustním provedením vyhovujícím požadavkům náročných průmyslových prostředí. Toto nové ovládací zařízení s kompaktními rozměry mobilních telefonů a stupněm krytí IP65 lze použít kdekoliv na stroji nebo strojním zařízení. Jeho speciální konstrukce umožňuje dosahovat vysoké úrovně čistoty požadované v provozech náročných na hygienu jako např. v potravinářství, farmaceutickém průmyslu apod.

Jednotlivé klávesy mohou být podsvětleny žlutě, zeleně, červeně a bíle a podle potřeby označeny legendou. Rovnoměrné podsvětlení zajišťuje optimální účinek signálu a pohodlí obsluhy dále zvyšuje bezprostřední dotyková zpětná vazba při stisku klávesy. Uživatelé si mohou vybrat mezi třemi různými verzemi modulu takové, které nejlépe vyhovují požadavkům dané úlohy.

Nový klávesový modul velmi snadno komunikuje prostřednictvím průmyslové komunikační sběrnice s otevřeným protokolem. Stačí ho namontovat, připojit a ihned ho používat. Díky malým rozměrům také pomáhá šetřit místem na stroji. Kompaktního tvaru je dosaženo zapouzdřením elektroniky na zadní straně modulu, takže není nutný další ochranný kryt. Modul se snadno a rychle připevňuje jedním šroubem. Kabely se k modulu připojují standardními konektory M8 a M12, což dále snižuje celkové náklady.

B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: 541 420 311, e-mail: office.cz@br-automation.com , www.br-automation.com