Aktuální vydání

celé číslo

10

2019

Automatizace v chemii a petrochemii

Hladinoměry

celé číslo

EPLAN Data Portal: přístup pro uživatele systémů AutoCAD a ERP

Firma EPLAN rozšiřuje okruh uživatelů aplikace EPLAN Data Portal a tím posiluje svoji pozici na trhu jako přední poskytovatel digitálních dat s informacemi o přístrojích a součástkách od předních výrobců. V tomto okamžiku jsou uživatelům systémů Eplan k dispozici data přibližně 600 000 produktů a více než 1,2 milionu jejich konfiguračních variant.

 
Na veletrhu Hannover Messe letos v dubnu firma představila rozšíření výstupních formátů Eplan Data Portal. Eplan nyní umožňuje všem uživatelům přistupovat k datům ve formátech .dxf. EPLAN se tak stává přístupným pro významnou skupinu uživatelů systému AutoCAD, zvláště v Severní Americe a Asii. Výrobci přístrojů a zařízení zahrnutých do aplikace Eplan Data Portal tak rozšíří dosah své nabídky.
 
Další nová funkce: spolehlivá komerční data jsou nyní dostupná pro všechny uživatele ERP, PDM a PLM. Od počátku května se mohou všichni zájemci registrovat on-line a přístup k datům tak získají zcela zdarma, nezávisle na tom, zda používají systémy od firmy Eplan.
 
„S naším portálem pronikáme ke zcela novým skupinám uživatelů: na jedné straně ke skupině uživatelů systémů ERP, PDM a PLM, kteří požadují komerční data, a na druhé straně k velmi rozsáhlé skupině uživatelů systémů AutoCAD,“ řekl Haluk Menderes, výkonný ředitel společnosti Eplan.
 

Přístup do EPLAN Data Portal ze systémů ERP a PDM/PLM

V oblasti plánování výroby (ERP) a správy produktových dat (PDM) budou plně zpřístupněna všechna komerční data, včetně čísel položek zboží, typových čísel a popisných informací. Tato data byla dříve přístupná jen uživatelům systému Eplan.
 
Všechno, co musí uživatelé systémů ERP a PDM/PLM udělat, aby získali zdarma přístup k vysoce kvalitním datům, která pocházejí přímo od více než 120 výrobců komponent, je zaregistrovat se. Aplikace Eplan Data Portal tak slouží jako jednotný zdroj dat od různých výrobců, takže již není nutné složité a zdlouhavé vyhledávání ověřených dat. Data lze stahovat individuálně jako jednotlivé soubory nebo jako kompletní balíčky dat.
 

Přidaná hodnota pro uživatele systému AutoCAD

A nyní další inovace: od této chvíle jsou schémata Eplan dostupná také ve formátu .dxf pro AutoCAD. To je více méně malá senzace, protože až dosud nebyla tato důležitá elektrotechnická data dostupná a konstruktéři museli v prostředí AutoCAD kreslit schémata od ruky. V blízké budoucnosti získají po vyplnění registračního formuláře volný přístup ke grafickým datům pro PLC, měniče frekvence, bezpečnostní spínače a mnohé další přístroje. To ušetří spoustu času při vlastním konstruování a tvorbě konstrukční dokumentace. Přístroje a zařízení jsou graficky začleněny do výkresů sestav a v následujícím kroku jsou konstruktéry doplněny odpovídajícími elektrotechnickými informacemi.
 

Více uživatelů

„Náš portál je nyní zaměřen na globální okruh uživatelů, kteří přímo nepoužívají náš software – například na uživatele systémů pro plánování výroby,“ říká Haluk Menderes, když vysvětluje pozadí tohoto strategického rozhodnutí. „Uživatelé systémů ERP a PDM/PLM tak dostávají centralizovaný zdroj vysoce kvalitních dat, který zahrnuje informace od velkého počtu výrobců automatizační techniky. A s formátem .dxf jsme dosáhli na zvláště velký okruh uživatelů, zejména na
severoamerickém a asijském trhu, které nyní podporujeme elektrotechnickými výkresy při jejich každodenní práci.“
 

Zajímavé též pro výrobce

Cílem společnosti Eplan je zvyšovat počet uživatelů portálu stejně jako povzbuzovat další výrobce z celého světa, aby do něj zahrnuli data svých přístrojů a zařízení. Má pro to přesvědčivé argumenty: okruh uživatelů, čítající v současné době více než 100 000 členů, se tím bude dále výrazně rozšiřovat. To dává výrobcům ideální příležitost uvést a propagovat své výrobky v celosvětovém měřítku.
 
Obr. 1. Firma Eplan, dodavatel řešení, představila na veletrhu Hannover Messe rozšíření výstupních formátů aplikace EPLAN Data Portal
Obr. 2. „S naším portálem pronikáme ke zcela novým skupinám uživatelů: na jedné straně ke skupině uživatelů systémů ERP, PDM a PLM, kteří požadují komerční data, a na druhé straně k velmi rozsáhlé skupině uživatelů systémů AutoCAD,“ řekl Haluk Menderes, výkonný ředitel společnosti EPLAN