Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

ENIKA.CZ a AMiT představují výsledek své spolupráce

Tradiční české společnosti pracující v oblasti vývoje a výroby systémů řízení AMiT a Enika.CZ na veletrhu Aquatherm v Praze poprvé předvedly výsledky společné práce na integraci systému bezdrátového řízení osvětlení Poseidon do řídicích systémů určených pro automatizaci budov.

 
Před dvěma roky se společnosti AMiT a Enika.CZ dohodly na úzké spolupráci na vývoji programových a hardwarových prvků pro zajištění plné integrace nového bezdrátového systému Poseidon do řídicích systémů a programovatelných regulátorů firmy AMiT. Vznikl tak systém založený na ryze českých produktech s mnoha ojedinělými vlastnostmi a schopnostmi, který poskytuje integrátorům systémů ucelená řešení v oblasti automatizace budov.
 
Společný postup obou firem byl nyní završen uzavřením partnerské dohody o obchodní spolupráci a technické podpoře pro integrátory systémů. Obě společnosti plánují sérii prezentací jak na domácích a zahraničních specializovaných výstavách, tak na seminářích pro investory, projektanty a integrátory systémů.
 
Výrobce řídicích systémů a elektroniky AMiT, spol. s r. o., se zaměřuje na průmyslovou automatizaci, kolejová vozidla a automatizaci budov. Společnost těží především z velmi úzkého propojení vývojových týmů s vlastní výrobou na moderních osazovacích automatech a dalších výrobních prostředcích. Díky tomu mají produkty firmy vysokou provozní spolehlivost, a nacházejí tak uplatnění i v extrémních provozních podmínkách. Enika.CZ s. r. o. má vlastní vývojovou základnu a více než dvacet let uvádí na trh vlastní systémy z oboru instalační elektroniky, zejména systémů pro inteligentní elektroinstalaci, bezdrátových snímačů a systémů řízení osvětlení. Flexibilita výrobních a vývojových kapacit společnosti byla výrazně posílena v roce 2012, kdy bylo otevřeno nové moderní výrobní a administrativní centrum.
(ev)