Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Energie pro budoucnost – konference o elektřině v průmyslu

Elektřina v průmyslu bude tématem konference Energie pro budoucnost, která se uskuteční 20. března od 9:30 do 13:30 na výstavišti v Brně, a to v sále P4 jako součást doprovodného programu veletrhu Amper.

Nakladatelství FCC Public, organizátor této akce, stanovil pro konferenci dva hlavní směry: jak přivést elektřinu na místo spotřeby a jak elektřinu spotřebovávat.

V bloku věnovaném přívodu elektřiny se posluchači seznámí s otázkami podpůrných služeb v elektrorozvodné soustavě, spolehlivosti a bezpečnosti dodávek elektřiny do rozvodných zařízení v průmyslových sítích, monitorováním kvality elektřiny a možností začlenění dalších zdrojů energie do průmyslových sítí.

V bloku o spotřebě elektřiny se budou přednášky věnovat tomu, jak optimalizovat spotřebu energie, a také zpětným vlivům spotřeby v průmyslových sítích nebo v lokálních distribučních sítích. Tématem bude též měření a monitorování toků výkonů a měření elektrické práce.

Konference je určena širší odborné a zainteresované veřejnosti, integrátorům systémů, pracovníkům montáže a pracovníkům zodpovědným za provoz a ekonomiku průmyslových napájecích sítí. 

(ev)