Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Endress+Hauser Czech slaví dvacáté výročí

Endress+Hauser Czech se před dvaceti lety stal samostatným obchodním centrem. Zůstal i nadále platným členem rodinné společnosti Endress+Hauser, ale převzal na sebe veškerou zodpovědnost, kterou s sebou samostatnost nese. 

Cesta k samostatnosti

Když byla v roce 1953 založena společnost Endress+Hauser v Lörrachu v Německu, nikdo netušil, že za 65 let z ní bude celosvětový lídr v oblasti měření a automatizace. Roku 1968 vstoupila společnost i na československý trh v různých zastoupeních a později jako jedna z poboček Endress+Hauser Instruments International, zaštiťující vznikající pobočky po celém světě.

V roce 1997 byla pobočka již natolik silná, že bylo rozhodnuto o jejím přestěhování z Ostravy do Prahy, kde byla připravena cesta k vybudování vlastního obchodního centra. A v dalším roce, 9. listopadu 1998, byla do živnostenského rejstříku zapsána společnost Endress+Hauser Czech s. r. o.

Na oslavy dvacátého výročí přijel generální ředitel skupiny Endress+Hauser Matthias Altendorf a John Salusbury, obchodní ředitel pro regiony severní a východní Evropy. Spolu se zaměstnanci Endress+Hauser Czech se pobavili na projížďce výletní lodí Prahou. Ale ten pravý narozeninový dort byl rozkrojen až na pracovním setkání všech pracovníků v centrále v Praze. 

Stabilní centrum, kompetentní pracovníci

Obchodní centrum Endress+Hauser Czech má dnes 60 zaměstnanců, pobočku v Brně a deset regionálních zastoupení. Patří mezi stabilní centra a výrazně přispívá k celkovým výsledkům skupiny a dosahuje vysokého tržního podílu. Není závislé jen na jednom nebo dvou odvětvích, má solidní zákaznickou základnu a prokazuje stabilitu celkového rozvoje společnosti. To lze realizovat jen s kompetentními pracovníky, s inovací v oblasti produktů, služeb a automatizačních řešení. Podrobné informace jsou zde: www.cz.endress.com/20let-Cesko

(Endress+Hauser)

Obr. 1. Úspěch obchodního centra Endress+Hauser Czech je založen na kompetentních pracovnících