Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Emerson Process Management se nadále orientuje na EDDL

číslo 11/2005

Emerson Process Management se nadále orientuje na EDDL

John Berra, prezident společnosti Emerson Process Management (EPM), ve své řeči k více než 1 800 účastníků letošního výročního setkání uživatelů produktů EPM v Orlandu na Floridě 4. října prohlásil, že on i EPM budou podporovat zdokonalený standard EDDL (Electronic Device Description Language) v naději, že „… to ukončí celý ten nepoužitelný nesmysl zvaný FDT/DTM.„

Jde o to, že zdokonalená metoda EDDL, založená na platné normě IEC 61084-2, nyní poskytuje dokonalejší zobrazení údajů o provozních přístrojích včetně obrázků, grafů a tabulek, takže lze snadno konfigurovat a kalibrovat i složité přístroje, jako jsou např. regulační ventily, radarové hladinoměry, měniče frekvence v pohonech apod. Konkurenční metodu FDT/DTM s obdobnými funkcemi nabízejí firmy jako ABB, Endress+Hauser, Invensys a nyní i Honeywell, soupeři EPM.

Poslední finanční rok, ukončený 30. září 2005, byl pro EPM velmi úspěšný. Obrat společnosti meziročně vzrostl o více než 500 milionů USD a překročil 4 mld. USD a zisk je zatím vůbec největší. „Stav společnosti EPM je nejlepší v její dosavadní historii. Zisk přináší EPM stabilitu, a tudíž možnost investovat do nové techniky. V posledním roce jsme na vývoj nových produktů vynaložili více než 150 milionů dolarů,„ uvedl Berra. A třebaže systémy jsou důležité, EPM se současně bude i nadále usilovně věnovat provozním přístrojům. Berra je přesvědčen, že bez přístrojů nejsou myslitelná ani automatizační řešení, ani samotný koncept automatizace.
[InTech News, 6. října 2005.]

(sm)