Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Emerson má opět dokonalejší Coriolisovy průtokoměry

číslo 8/2006

Emerson má opět dokonalejší Coriolisovy průtokoměry

Společnost Emerson Process Management úspěšně ukončila vývoj další generace své metody digitálního zpracování signálu MVDTM (Multi Variable Design) a další etapu inovace konstrukce senzorů a převodníků u Coriolisových hmotnostních průtokoměrů své značky Micro Motion®, oceňovaných uživateli pro přesnost, spolehlivost a všestrannou použitelnost.

S novou variantou metody MVD Coriolisovy průtokoměry Micro Motion představují současnou špičku, co se týče přesnosti měření hmotnostního průtoku v průmyslu, a to při poloviční nejistotě při měření hustoty než dříve. Zavedená zdokonalení především umožňují měřit průtok dvoufázových směsí kapaliny a plynu, což dovoluje využít bezprecendentní metrologické vlastnosti Coriolisových průtokoměrů v dosud neschůdných úlohách měření průtoku kapalin s bublinami, pulsujícího průtoku a dávkování kapalin. Současně byla vyvinuta nová patentovaná metoda vnitřní samokontroly, umožňující uživateli na místě vyhodnotit správnost kalibrace a stav průtokoměru.

Nová generace metody MVD i vnitřní samokontrola jsou nabízeny v průtokoměrech řady Micro Motion Elite. Tyto přístroje již dlouho patří k nejkvalitnějším, nejvýkonnějším a nejspolehlivějším Coriolisovým průtokoměrům na trhu a jsou součástí rozsáhlé nabídky inteligentních, digitálních provozních přístrojů podporujících digitální architekturu řídicího systému PlantWeb® od firmy Emerson.
[Emerson Process Management, 26. června 2006.]

(sk)