Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Embedded World se zaměřením na kybernetickou bezpečnost a umělou inteligenci – ale jen virtuálně

Veletrh Embedded World 2020, který se konal od 25. do 27. února 2020, byl jedním z posledních velkých mezinárodních veletrhů před protikoronavirovými opatřeními. Veletrh vestavných systémů, jejich hardwaru, softwaru i vývojových nástrojů a doprovodnýchslužeb byl tradičně doprovázen konferencí o vestavných systémech a specializovanou výstavou a konferencí o displejích. Hlavními tématy letos byla zabezpečení elektronických systémů, distribuovaná inteligence, internet věcí, vestavné systémy pro e-mobilitu a pro zvyšování energetické účinnosti.
Ještě v lednu 2020 jsem psal, že jak veletrh, tak konference budou opět větší než dříve. Strach z koronaviru ale zasáhl – ačkoliv se veletrh ještě mohl uskutečnit, přibližně 200 vystavovatelů svou účast na poslední chvíli odřeklo a také počet návštěvníků, 13 800, byl výrazně nižší než v minulých letech.
Embedded World se zaměřením na kybernetickou bezpečnost a umělou inteligenci – ale jen virtuálně V mezidobí bylo mnoho veletrhů zrušeno. Některé z nich se pokoušely situaci zachránit různými virtuálními akcemi, ale ukázalo se, že vystavovatelé a návštěvníci, řečníci i posluchači mají zájem o skutečná setkání a virtuálních akcí se brzy přesytili.
Těžko teď odhadnout, jak bude situace vypadat v příštím roce. V Evropě jsme nyní na prahu druhé vlny a zdá se, že epidemická situace se nevyvíjí dobře. Všichni jsme se těšili, že v březnu 2021 se už v Norimberku sejdeme osobně, ale pořadatel veletrhu, společnost NürnbergMesse, nechce opakovat letošní neúspěch, a proto veletrh i konferenci zrušila a nahradila ji kompletně virtuální akcí Embedded World 2021 Digital. Přechod do virtuálního světa se týká jak veletrhu, tak obou doprovodných konferencí, Embedded World a Electronic Displays. Virtuální akce se uskuteční 1. až 5. března 2021.
Hlavními tématy konference mají být současné trendy umělé inteligence a strojového učení a jejich využití v průmyslové praxi: při zpracování obrazu ve vestavných systémech strojového učení, v systémech diagnostiky technických zařízení a prediktivní údržby, v internetu věcí a rozvíjejících se aplikacích edge a fog computingu. Velkým tématem jsou rovněž autonomní a inteligentní systémy a stále dokonalejší asistenční systémy vozidel. Nedílnou součástí vestavných systémů je též kybernetická bezpečnost – nikoliv jako dodatečná funkce, ale jako nedílná součást již od prvních kroků vývoje. Také konference Electronic Displays se bude věnovat nejnovějším technickým trendům v tomto oboru, jako je např. využití mikroLED.
Další informace mají být „zakrátko“ zveřejněny na https://www.embedded-world.de/en.
(Bk)