Aktuální vydání

celé číslo

03

2021

Digitální transformace, chytrá výroba, digitální dvojčata

Komunikační sítě, IIoT, kybernetická bezpečnost

celé číslo

Elfetex Fest Ostrava přilákal návštěvníky z celého regionu

Společnost Elfetex je tradičním pořadatelem regionálních elektrotechnických veletrhů pod názvem Elfetex Fest. Již 21. ročník veletrhu proběhl letos na začátku října v Plzni. Hned za ním následoval 11. a 12. listopadu Elfetex Fest v Ostravě.

 
Na letošní čtvrtý ročník Elfetex Festu Ostrava zavítalo na tisíc návštěvníků a šedesát vystavovatelů z řad významných českých i zahraničních výrobců.
 
Již tradiční akce Elfetex Fest se konala v multifunkční hale Gong v Ostravě, bývalém plynojemu vítkovických železáren, která se stala kulturním a kongresovým centrem Ostravy. Díky tomu mohl veletrh návštěvníkům poskytnout bohatý doprovodný program. Jako každý rok měli zájemci možnost si na jednom místě během dvou dnů prohlédnout množství elektroinstalačních výrobků a zároveň projednat se zástupci vystavovatelů jejich vlastnosti, vhodná využití pro konkrétní případy či řešení rozličných problematických instalací. Dále bylo pro návštěvníky připraveno pásmo přednášek Elektrofórum – proud informací z oboru. Účastníci tak měli možnost diskutovat s vybranými výrobci o odborných tématech, jako např. o osvětlení pomocí LED, domovních telefonech apod., a získat návody na konkrétní použití zařízení, praktické rady či objevit triky k řešení problémů. Již samotný prostor rovněž vybízel k technickým prohlídkám v několika okruzích vysokých pecí areálu Dolních Vítkovic. Návštěvníci tak měli během celého dne nabitý program a odnášeli si nejnovější informace z oboru.
 
Veletrh Elfetex Fest si našel u odborné i laické veřejnosti své místo a postavení a svým zaměřením je důležitým zdrojem informací v oboru elektrotechniky v rámci celé republiky.

(ra)