Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Elektronický detekční přístroj v katalogu firmy Distrelec

V katalogu zásilkové společnosti Distrelec se tentokrát zastavíme v oddělení ručních elektronických nástrojů u užitečné pomůcky, která přijde vhod zejména při rekonstrukcích a adaptacích staveb. Elektronický detekční přístroj napájený z baterie je navržen pro vyhledávání stěnových a příčných trámů v suchých stavbách.
 

Funkce detekčního přístroje

Za zdmi, podlahami a stropy najde elektronický detekční přístroj kov, plastové trubky, dřevěné trámy, dutiny, nekryté vodiče pod střídavým napětím. Lze jej využít také k detekci výztuží v betonu. Vyhledává spolehlivě i v případě, že je stěna pokryta tapetou nebo látkou. Na překážku jsou pouze koberce či jiné podložky. Přístroj pracuje s označovacím systémem SpotLite®, který automaticky označí paprskem světla střed trámu, kovu nebo napětí střídavého proudu. Je vybaven displejem LCD a velmi snadno se ovládá. Pracuje ve čtyřech módech:
  • scan: vyhledává všechny materiály v hloubce 20 mm,
  • deep scan: vyhledá všechny materiály v hloubce 38 mm,
  • scan kovů: vyhledá kov v hloubce 76 mm,
  • AC scan: vyhledá vedení pod střídavým napětím v hloubce 50 mm.
Pro bezpečnost hledá detektor v každém módu vodiče pod napětím a upozorňuje na ně. Mobilní elektronický detekční přístroj je napájen jednou baterií typu 6LR61/9 V. Jeho rozměry jsou: 160 × 80 × 30 mm.
 

Vyhledávání a objednávání výrobků

Celá nabídka firmy Distrelec je na www.distrelec.com, kde je i aktualizovaný elektronický obchod. Na této webové stránce lze snadno nalézt informace o jednotlivých produktech uvedených v katalogu a objednat si je. Zde jsou rovněž uváděny aktuální speciální nabídky s velmi zajímavými cenami. Stránky o produktech poskytují mnoho dalších informací, jako např. aktuální ceny, dostupnost, katalogové listy a příručky k přístrojům, bezpečnostní certifikáty apod. Přístroje jsou standardně dodávány do 48 hodin. Celá nabídka firmy Distrelec je vedle webové stránky uvedena i v tištěném katalogu a na CD-ROM.
(ev)
 
Obr. 1. Elektronický detekční přístroj pro vyhledávání trámů ve stěnách staveb