Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Elektro – nováček v komplexu stavebních veletrhů

číslo 2/2005

Elektro – nováček v komplexu stavebních veletrhů

Mladý projekt v zavedeném komplexu veletrhů, zajímavá témata, desetitisíce návštěvníků, silné odborné zázemí a v neposlední řadě ty správné kontakty – tak lze charakterizovat Elektro, mezinárodní veletrh osvětlovací techniky, elektroinstalací a systémové integrace budov. Letos se uskuteční teprve druhý ročník tohoto projektu, patřícího do skupiny Stavebních veletrhů Brno. Základy veletrhu však stojí na široké základně nomenklatur ze stavebnictví. Obor elektroinstalace se v průběhu několika posledních let stal jednou z nejsilnějších oborových skupin. To organizátory vedlo k vytvoření samostatného veletrhu.

Stavební veletrhy Brno 2005 tedy budou komplexem čtyř samostatných projektů: v týdnu od 19. do 23. dubna 2005 se pod „jednou střechou„ bude vedle veletrhu Elektro konat také 10. mezinárodní stavební veletrh IBF, 6. mezinárodní veletrh technických zařízení budov SHK Brno a rovněž Urbis – Fórum investičních příležitostí a veletrh Technologie pro města a obce.

Oproti obdobným veletržním projektům v České republice nabízí Elektro vystavovatelům bonus v podobě spojení s partnerskými stavebními veletrhy.

Využívání elektrotechniky a moderní techniky ve stavebnictví je všeobecný a stále narůstající trend. Například součástí mechanizace ve stavebnictví je množství řídicích prvků a systémů, které zaručují vedle snadného ovládání strojů také jejich bezpečnost a spolehlivost. Stavební stroje a mechanizace jsou jedním z hlavních oborových zaměření veletrhu IBF. Tak se návštěvnická obec veletrhu Elektro rozšiřuje o odborníky pracující v tomto úseku stavebnictví. Další přitažlivou akcí je veletrh SHK Brno. Dopravní systémy, klimatizace, vytápění, ochrana budov, osvětlení – nic z toho se bez elektrotechniky neobejde. Elektro 2005 se zaměří i na téma řídicích systémů a tzv. systémové integrace budov (pozn. red.: pojmem systémová integrace budov, obsaženým v podtitulu veletrhu, pořadatelé míní integraci řídicích systémů technických zařízení budov).

Pro odbornou veřejnost bude připraven i zajímavý doprovodný program. Ten je určen zejména elektrotechnikům, projektantům i soukromým podnikatelům v elektrotechnice. Již nyní můžeme jmenovat některá témata, jimž se odborný program bude věnovat: osvětlení tunelů, nové trendy inteligentních systémů v elektroinstalaci budov nebo inteligentní modely nouzového osvětlení. V rámci veletrhu Elektro se bude konat konference Electrical & Construction Seminar of the European Alliance for SMC pořádaná Evropskou aliancí pro SMC (Sheet Moulding Compound – materiály s polyesterovou bází vyztužené skleněnými vlákny), která bude jistě zajímavá nejen pro 130 zástupců této aliance z celé Evropy.

Mimo drobné řemeslníky a zájemce, kteří třeba jen plánují novou eletroinstalaci do bytu, se na brněnském výstavišti scházejí také desítky dalších potenciálních zákazníků specializujících se na oblast inteligentních budov: stavební projektanti, dodavatelé, architekti i realizátoři staveb.

Příjemnou skutečností, kterou se všechny brněnské veletrhy mohou pochlubit, je vystavovatelské zázemí a doprovodný servis, jež jsou v rámci České republiky na vysoké úrovni.

Celková nabídka veletrhu Elektro stojí na pevných základech. Přináší oborovou součinnost v rámci zavedeného veletržního celku a poskytuje příležitosti k rozvoji podnikání. Kdo chce zůstat součástí trhu a být úspěšný i v budoucnosti, neměl by chybět na brněnském výstavišti ve dnech 19. až 23. dubna 2005.

Zuzana Krupičková, Veletrhy Brno, a. s.

Veletrhy Brno, a. s.
Výstaviště 1
647 00 Brno
tel.: 541 151 111
fax: 541 153 070
e-mail: info@bvv.cz
http://www.bvv.cz