Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Electropole a Automate

Electropole a Automate

Jean-Pascal Tricoire, výkonný ředitel a předseda představenstva Schneider Electric, oznámil dvě nové významné investice do výzkumu a vývoje aplikací. Nově otevřené středisko Electropole v Eybensu poblíž Grenoblu ve Francii bylo vybudováno nákladem 60 mil. eur, zaujímá plochu 33 500 m2 a pracuje v něm 1 100 expertů. Electropole navazuje na centrum základního výzkumu Technopole, otevřené u Grenoblu v roce 2005. Mezi základní cíle centra Electropole patří vyvíjet a inovovat techniku, která zajistí, aby elektřina byla stále bezpečnějším a spolehlivějším energetickým zdrojem pro veškeré použití v průmyslu i v domácnostech, a navrhovat energeticky úsporná řešení, která zajistí efektivní využívání elektrické energie.

Součástí strategie společnosti Schneider Electric je i budování sítě tzv. aplikačních center. Centrum Automate umístěné v Praze bude nově obsluhovat velkou část Evropy: kromě zemí střední a východní Evropy také skandinávské země, Velkou Británii, Pobaltí, Rusko a další státy. Centrum Automate se soustřeďuje na vývoj aplikací v oblasti průmyslové automatizace na základě aktuálních potřeb a požadavků konkrétních zákazníků, poskytování technické podpory interním i externím zákazníkům a testování nových produktů, správu softwarové databáze a organizaci školení.

„Praha byla vybrána zejména z důvodu dosavadního úspěšného působení centra Automate. Dalším pozitivním kritériem byla vysoká úroveň vzdělání a vynikající technické znalosti a dovednosti českých odborníků,“ komentoval rozhodnutí ředitel pro marketing a strategický rozvoj Schneider Electric CZ Ing. Petr Hermann.
[Tisková zpráva Schneider Electric CZ, listopad 2006.]

(ed)