EEC: nově EPLAN Engineering Configuration

EPLAN Engineering Center byl přejmenován na EPLAN Engineering Configuration: ve verzi 2.4 byl představen nový název vyjadřující základní funkci systému Eplan pro mechatronické inženýrství: konfiguraci. Verze uvedená na veletrhu SPS IPC Drives 2014 v Norimberku ovšem vyžívá všechny již prověřené funkce. Nové je číslování verzí, které je nyní shodné s číslováním platformy EPLAN.

 
Konfigurace mechatronických systémů je jednou z nejdůležitějších funkcí v nabídce služeb systému EPLAN Engineering Center. Proto byl produkt na veletrhu SPS IPC Drives 2014 v Norimberku přejmenován na EPLAN Engineering Configuration, ve zkratce EEC (zkratka názvu produktu tedy zůstává zachována; obr. 1). Jméno produktu tak bude vyjadřovat jeho základní funkci, kterou je konzistentní konfigurace napříč všemi inženýrskými disciplínami, včetně mechaniky, elektrotechniky a softwaru. Eplan nabízí již mnoho let prostřednictvím EEC integrované řešení pro konfiguraci mechatronických systémů, které je možné využít ke konfigurování komponent, strojů, a dokonce i složitějších instalací. Cílem rozhodnutí přejmenovat ECC bylo zdůraznit výhody, které přináší zákazníkům v oblasti efektivity inženýrské práce založené na modularizaci a standardizaci.
 
Spolu se změnou názvu bylo také sladěno číslování verzí EEC s platformou Eplan. Nová verze, která byla prezentována na veletrhu SPS IPC Drives, se tedy představila pod číslem 2.4. Uživatelé, kteří chtějí použít EEC k vytváření schémat a 3D sestav prostřednictvím platformy Eplan, nyní ocení jednotné označení verzí. V souladu s tím bude rovněž jednodušší přiřazení jednotlivých systémů platformy, zvláště EPLAN Electric P8 a EPLAN Pro Panel.
 
Nová verze konfiguračního systému je logicky založena na tom, co se již osvědčilo. Uživatelům proto dává možnost pokračovat v práci s modely vytvořenými v předchozích verzích EEC. Verze 2.4 systému EEC též zahrnuje sadu nových funkcí, které šetří čas koncovým zákazníkům: kromě stále vylepšovaného propojení se systémem SAP má nová verze EEC také standardní pracovní server, který umožňuje efektivně začlenit zákaznicky specifické informační toky okolo EEC do existujícího informačního prostředí. Součástí harmonizačního procesu je i přejmenování EEC One – přípravného systému pro standardizaci a automatizaci založeného na tabulkovém procesoru Excel (obr. 2). Ovšem prvořadým cílem zůstává automatizace inženýrské práce. Jedním z vrcholů nové verze je tedy přímé spojení s nástrojem Eplan Pro Panel pro vytváření prostorového návrhu rozváděčů.
(EPLAN) 
Obr. 1. Z EPLAN Engineering Center se stává EPLAN Engineering Configuration; nový název je představen s verzí 2.4

Obr. 2. Nový nástroj EEC One verze 2.4 s integrovaným multifunkčním panelem nástrojů a kombinovaným výběrem maker