Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

E-obchod firmy ControlTech

Automa 3/2001

(ControlTech)

E-obchod firmy ControlTech

Nedávno uvedl domácí distributor společnosti Rockwell Automation, firma ControlTech, do provozu server svého elektronického obchodu s prvky automatizační techniky. V současné době byl uskutečněn kvalitativní krok, který je vhodnou příležitostí k podrobnějšímu popisu uvedeného tzv. e-obchodu.

Uvádět výčet všech předností a výhod standardního elektronického obchodu by patrně bylo nudným opakováním již mnohokrát vyřčených skutečností. Proto budou následující řádky určeny k popisu konkrétní aplikace, kterou mohou čtenáři nalézt na webové adrese: http://obchod.controltech.cz. Zmíněný elektronický obchod nabízí široký sortiment produktů automatizační techniky i rozváděčové výzbroje předního světového výrobce, americké společnosti Rockwell Automation. To znamená, že zde zájemce může zakoupit tradiční nízkonapěťové prvky, jako jsou stykače, jističe, motorové ochrany, signalizační a ovládací prvky, svorkovnice atd., ale i řídicí systémy, operátorské panely, frekvenční měniče a senzory. Nabídka řídicích systémů obsahuje řady Micrologix1000, 1200 a 1500. Frekvenční měniče jsou zastoupeny řadami SSC160 a SSC161, tedy typy pro jednofázové nebo trojfázové napájení s výkonem do 4 kW. Další širokou oblastí produktů, které firma ControlTech v e-obchodě nabízí, jsou senzory.

Jestliže zákazník (návštěvník e-obchodu) potřebuje odborné informace k jednotlivým produktům, všude nalezne odkazy na konkrétní internetové stránky společnosti ControlTech (www.controltech.cz), kde jsou právě potřebné podrobné informace ke všem nabízeným produktům zveřejněny.

Přínosem pro zákazníka při nákupu v e-obchodu ControlTech je sleva, která je na všechny výrobky poskytována. Její výše se pohybuje od 2 do 30 %, podle konkrétního druhu zboží. V „košíku“ se objevuje cena nákupu i cena dopravného, která se liší podle celkové hmotnosti objednaného zboží. Před potvrzením objednávky je zobrazena faktura, kterou lze i vytisknout, a to se všemi položkami a jejich cenami. Dodávka je realizována s platbou při dodání (na dobírku) nebo před odesláním (zálohová faktura). Připravuje se možnost úhrady pomocí platebních kart.

Další předností je rychlost vyřízení objednávky. Je-li učiněna do dvanácti hodin pracovního dne, je zboží ještě téhož dne odesláno k zákazníkovi jako „profi balík“ (Česká pošta). To znamená, že druhý den od objednání je zásilka doručena. V případě, že je objednávka podána až po dvanácté hodině a již není možné zboží odeslat, prodlužuje se dodávka o jeden den. Další nespornou výhodou systému je naprosto přesná specifikace objednaného zboží, kdy odpadá telefonické dotazování a upřesňování neúplných nebo chybně zadaných specifikací.

Přes svoji krátkou dobu působnosti se obchod.controltech.cz stává stále navštěvovanějším a využívanějším internetovým nástrojem, jak rychle a pohodlně nakoupit elektrotechnický materiál.