Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Druhé výročí ve východní Evropě: trvalý růst a rozvoj společnosti RS Components

Před dvěma lety začala společnost RS Components podnikat ve střední a východní Evropě a rychle se zvětšující počet spokojených zákazníků zajistil prudký růst tohoto distributora v Polsku, České republice a v Maďarsku.

Druhý rok podnikání byl pro společnost RS Components stejně úspěšný jako první. Více než 11 000 aktivních zákazníků těží z nabídky 550 000 okamžitě dodávaných produktů předních značek. Průměrná hodnota objednávky je podobná jako na ostatních trzích, kde firma působí, a pohybuje se okolo 200 eur. Pro trh, na kterém společnost RS Components začala podnikat teprve nedávno, je toto číslo velmi uspokojivé a svědčí o tom, že firma zde plní požadavky svých zákazníků.

Zákazníci v Polsku, České republice a v Maďarsku zejména oceňují skladovou dostupnost elektronických produktů a produktů pro automatizaci a údržbu, kterou lze ověřit na webu RS Components, a jejich spolehlivé dodání. Tímto způsobem společnost RS Components nabízí zákazníkům možnost objednat vzorek, který následující den ob­drží. Distributor tak podporuje zákazníky v jejich potřebě dodávek kusových sérií pro návrhy a prototypy zařízení i malých zakázek pod úrovní běžných minimálních objednávek výrobců. Elektronika se ve východní Evropě na celkových tržbách společnosti podílí více než 50 %. Tato hodnota je vyšší než na většině trhů, na kterých společnost RS Components působí. Navíc společnost poskytuje on-line zdroje, jako je vývojové prostředí DesignSpark PCB, které pomáhají konstruktérům zjednodušit a zrychlit proces vývoje.

Společnost RS Components patří k předním světovým distributorům pro malé a střední odběratele v oborech elektroniky a automatizace. Od ledna 2011 jsou v provozu plně funkční webové stránky RS Components pro Polsko, Českou republiku a Maďarsko, které uvádějí ceny v místních měnách a nabízejí více než 550 000 produktů pro elektroniku a údržbu s odesláním v den objednání. Objednávky jsou zpracovávány ve skladu společnosti v německém Bad Hersfeldu, odkud jsou distribuovány prostřednictvím evropské sítě distribučních středisek. Obchodování podporuje regionální multikanálový marketingový tým, který zde zajišťuje stejnou nabídku rychlých, spolehlivých a vysoce kvalitních služeb, jaké společnost RS Components poskytuje na ostatních zavedených trzích po celé Evropě.

(ed)