Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

Doplněný výrobní program vestavných lineárních jednotek LX

Společnost MISUMI Europa GmbH plynule rozšiřuje nabídku svých lineárních jednotek.
 
Konstrukční velikost LX20 je od nynějška také k dispozici v dél­kách 80, 250 a 300 mm, LX26 lze objednat v nových verzích 100, 350 a 400 mm a LX30 také v délce 125 mm. Nové modely jsou do­dávány s konstrukční výškou 20 až 45 mm a se stoupáním vřete­na od 1 do 20 mm. Jako všechny lineární jednotky LX přesvědču­jí nepatrným hlukem při provozu a velkou přesností. Za tyto výhody vděčí přesným kuličko­vým šroubům. Všechny lineární systémy LX lze používat s mazivem pro čisté prostory.
 
To platí i pro nové li­neární jednotky LX30 a LX45 s jedním vřete­nem a s paralelně montovaným motorem. Výhodou je zmenšení mon­tážní délky přesahující dráhu pojezdu z obvyklých 100 až 150 mm na 40 mm. K pohonu lze použít téměř všechny běžné servomotory nebo krokové motory.
 
Jednotky LX nabízí společnost Misumi také v uzavřené verzi. Ta je vhodná zvláště pro použití v náročných podmínkách. Navíc jsou u všech modelů konstrukční řady LX jak základní tělesa, tak vodicí kladky opatřeny povrchovou úpravou LTBC, která zvyšuje ochranu proti korozi a oděru a prodlužuje životnost dílů.
 
Všechny lineární jednotky řady LX společnosti Misumi se vedle velké tuhosti a přesnosti vyznačují také kompaktním designem. Jsou kompatibilní téměř se všemi běžnými motory různých výrobců a za pouhých třináct dnů jsou připraveny k dodání. Součástí balení jednot­ky LX s paralelně montovaným motorem je deska adaptéru, kryt a po­hon ozubeným řemenem. Tím se ušetří náklady na konstrukci pohonu.
 
MISUMI Europe, e-mail: r.ilavsky@misumi-europe.com, www.misumi-europe.com