Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Dokonalá technika pro pobřežní a pozemní větrné turbíny

Společnost B&R představí na veletrhu WindEnergy, který se koná ve dnech 23. až 26. září 2014 v Hamburku (Německo), několik novinek.

 
Jednou z nich je nejnovější verze systému pro řízení procesní výroby Aprol. Ve verzi 4.0 jsou zdokonaleny interakce všech typů energetických systémů: větrných a solárních zdrojů, zařízení pro ukládání energie, softwaru pro distribuci elektřiny atd.
 
Další novinkou jsou nejnovější průmyslové počítače Automation PC 2100. Počítače mohou být vybaveny jednojádrovými, dvoujádrovými nebo čtyřjádrovými procesory Intel Atom, vycházejícími z nové architektury Bay Trail. Tyto průmyslové počítače odpovídají požadavkům na řízení větrných turbín z hlediska výpočetního výkonu, spolehlivosti, dostupnosti i odolnosti proti nepříznivým podmínkám okolí.
 
Pro časově extrémně náročné úlohy vyvinula společnost B&R I/O moduly Reaction s dobou odezvy do 1 μ s. Vzhledem k tomu, že reakce na vstup je vybavena přímo v I/O modulu, který je pro tento účel vybaven programovatelným polem FPGA, snižují se tak požadavky na komunikační síť i nadřazenou řídicí jednotku.
(B+R)