Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Dodavatelé v oblasti logistiky sdruženi ve spolku SKLAD

Ucelené řešení skladového a logistického zařízení je méně rizikové než dodávka několika dílčích celků. To je myšlenka, na které byl založen Spolek kompetentních logistiků a dodavatelů, SKLAD, jako nezávislá iniciativa dodavatelů působících v oblasti logistiky. S jeho členy a aktivitami bylo možné se seznámit na zahajovací akci ve čtvrtek 16. října v průmyslové hale nedaleko Strančic.

 
„Již delší dobu jsme se potkávali s nynějšími členy spolku SKLAD u stejných zákazníků. Postupně jsme zjišťovali, že zákazníci začínají hledat kompletní řešení svých logistických potřeb. Rozhodli jsme se proto vyjít jim vstříc formou nového uskupení,“ uvádí Ing. Jakub Klíma, obchodní ředitel společnosti Aimtec, a. s., která je jedním z členů SKLAD. Sdružení je postaveno na bohatých zkušenostech, know-how a vzájemné důvěře jednotlivých členů.
 
Klientům, kteří se chystají vybudovat skladové a logistické zařízení, je spolek schopen zajistit dodavatele a poskytnout poradenství ve všech souvisejících oborech včetně výběru vhodné nemovitosti, jejího vybavení a financování. Cílem spolku SKLAD je zjednodušit realizaci projektu tak, aby klient nemusel kontaktovat více dodavatelů a vynakládat energii a náklady na komunikaci s jednotlivými subjekty. Při vybavování skladu technickými a řídicími systémy tak odpadá starost o kompatibilitu produktů jednotlivých dodavatelů a klient získá všechny potřebné komponenty „v jednom balení“.
 
Členy sdružení SKLAD jsou společnosti:
  • 108 Agency, realitně-konzultantská společnost,
  • Aimtec, dodavatel softwaru pro řízení výroby a skladů a poradenství,
  • Blumenbecker Prag, působící v oboru průmyslové automatizace a regulovaných pohonů,
  • JK Logistika, zaměřená na logistiku,
  • LogTech, dodavatel automatizovaných systémů manipulace,
  • Motorola Solutions, specializující se na výrobu snímačů čárových kódů, mobilních terminálů, prvků RFID a síťových prvků,
  • STILL, dodavatel manipulační techniky,
  • Stow, výrobce regálových systémů.
 
Podrobnosti jsou uvedeny na www.sklad.cz.
(ev)
 

Obr. 1. Na zahajovacím semináři spolku SKLAD bylo možné si prohlédnout techniku zúčastněných firem