Aktuální vydání

celé číslo

06

2022

Vodohospodářství, energetika a využití obnovitelných zdrojů energie

IIoT, vestavné a průmyslové počítače a edge computing

celé číslo

Do Brna také na Wood-Tec

Po skončení MSV přitáhne brněnský veletržní areál pozornost techniků a inženýrů zakrátko znovu: od 20. do 23. října 2009 se tu uskuteční specializovaný veletrh Wood-Tec (www.wood-tec.cz). Tento významný veletrh v regionu střední a východní Evropy zaštiťuje Evropské sdružení výrobců dřevozpracujících strojů Eumabois (www.eumabois.com), které tvoří seskupení třinácti národních asociací, reprezentující 800 evropských výrobců strojů, nástrojů a příslušenství.
 
V roce 2008 působilo v ČR zhruba 3 800 firem v oborech primárního zpracování dřeva a 53 000 firem v ostatních dřevozpracujících oborech. Není žádným tajemstvím, že mnozí z nich pracují se zastaralými, neefektivními a energeticky neúspornými stroji. Potřeba modernizace strojového parku je naléhavá, a to je velká šance pro všechny dodavatele strojů a zařízení určených pro tento segment průmyslu, včetně potřebné automatizační techniky.
 
Nomenklatura veletrhu Wood-Tec zahrnuje: stroje, technické vybavení a služby pro lesní hospodářství a pro primární i další zpracování dřeva, pro povrchovou úpravu, pro montáž a balení dřeva, dále dopravní, manipulační a skladovací techniku, stroje a zařízení pro speciální procesy, pomocné stroje, ruční stroje pro zpracování dřeva, nástroje, příslušenství atd. Odborníci na automatizaci zde ovšem najdou i položky jako úspory energie, robotika nebo elektronický sběr dat.
 
I přes nynější celosvětovou krizi se ukazuje velký zájem vystavovatelů o prezentaci svých produktů, což potvrzuje i skutečnost, že 82 % tradičních vystavovatelů se veletrhu účastní i letos. Firmy totiž vědí, že tento specializovaný veletrh pro ně bude velkým vkladem do budoucnosti a využívají jej jako silný marketingový nástroj. V současnosti je už přihlášeno celkem 244 firem ze čtrnácti zemí. Svou účast potvrdilo mnoho významných firem, které patří ke špičce ve svém oboru.
 
Součástí veletrhu je už tradičně bohatý doprovodný program, jehož ústředním tématem je letos „Dřevo – nedílná součást udržitelného rozvoje“. Semináře pro odborníky budou probíhat po celé čtyři dny veletrhu, z větší části přímo v pavilonu P.
(ed)