Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Distrelec a východní Evropa

číslo 3/2006

Distrelec a východní Evropa

Společnost Distrelec je distribuční společnost, která se orientuje především na zákazníky z východní Evropy. V celkovém sortimentu má více než 85 000 výrobků z oborů elektroniky, elektrotechniky, měřicí techniky, automatizace, nářadí a příslušenství od 600 různých výrobců. Speciální katalog Disdata je věnován počítačům a počítačovému příslušenství. Objednávky zásadně vyřizují pracovníci hovořící jazykem příslušné země, a to již ve více než deseti státech východní Evropy. Rychlé zpracování objednávek a vysoká úroveň logistiky umožňují rychlé zásobení východoevropského trhu. Cílem je prodávat i malá objednávková množství výrobků za rozumné ceny a v rozumných dodacích lhůtách.

Obr. 1.

Obr. 1. Internetový katalog firmy Distrelec (sekce automatizace)

Všechny aktivity ve východní Evropě jsou řízeny z centrály firmy ve Vídni.

Je-li cílem dodávat malá objednávková množství za co nejnižší ceny a v krátkých dodacích lhůtách, nabízí se jako optimální řešení elektronický obchod na internetu. Obchodování na internetu totiž šetří čas i peníze obchodníkovi i zákazníkovi.

Distrelec podporuje elektronické transakce v různých podobách: od klasického internetového „webshopu„ až po různé stupně integrace katalogových dat se systémy zbožního hospodářství zákazníků a jejich e-procurementu. Na webových stránkách jsou k dispozici nejen objednávkové formuláře, ale také podrobná technická specifikace produktů, návody, uživatelské příručky, certifikáty, aktuální ceny a údaje o dostupnosti zboží. Katalogy jsou, popř. budou dostupné ve formátech BMEcat (německá iniciativa specifikující formát pro elektronickou výměnu katalogů), XML a ASCII. Produkty jsou klasifikovány např. podle klasifikace eclass (systematická klasifikace zboží čtyřmi dvojčíslími, podrobnosti viz www.eclass.de) nebo UN/SPSC (United Nations Standard Product & Service Classification). Jsou podporovány transakční formáty EDIFACT (Electronic Data Interchange For Administration, Commerce and Transport – ISO 9735) SAP Orders a další.

Díky uplatnění elektronického obchodování se společnosti Distrelec daří dodržovat standardní dodací lhůtu 72 hodin. Cena za dopravu, nezávisle na velikosti zásilky, je 5 eur (plus DPH).

(Distrelec)

Distrelec GmbH
fax: 800 142 526
e-mail: info-cz@distrelec.com
http://www.distrelec.com