Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Displej TFT čitelný za denního světla

Společnost Hy-Line Computer Components zařadila do svého sortimentu nový displej TFT LCD o úhlopříčce 6,4" s podsvícením diodami LED. Výrobcem displeje je firma BiSearch International.
 
Jde o modifikaci běžných displejů určenou speciálně do venkovního prostředí. Díky velkému jasu a speciálnímu filtru je displej dobře čitelný i za přímého slunečního svitu. Přitom jeho rozměry jsou stejné jako u standardních displejů. Svými rozměry a kompaktním tvarem odpovídá oblíbenému displeji LB064V02-TD01 TFT od LG, ale jasem 650 cd/m2 běžné displeje dalece převyšuje.
 
Podsvícení diodami LED přináší dvě zásadní výhody. Jas displeje může být ovládán stejnosměrným proudem nebo pulzním signálem s šířkovou modulací (PWM) a na rozdíl od displejů s podsvícením výbojkami CCFL se zde nevyskytuje problém se startem při nízkých teplotách. Odpadá také externí invertor, potřebný pro CCFL, a tím se konstrukce zařízení zjednodušuje a zlevňuje.
 
Společnost Hy-Line Computer Components dodává tyto displeje jako sadu včetně integrovaného ovladače, invertoru pro podsvícení a funkce OSD pro nastavení displeje. Součástí dodávky jsou i potřebné kabely se zapojenými konektory.
 
K dispozici jsou také sestavy těchto displejů a vestavných počítačů různých typů od firmy Kontron.
HY-LINE Computer Components, tel. a fax: +420 222 524 101, e-mail: a-berdar@hy-line.cz, http://www.hy-line.cz