Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Displej Strong2 LCD s úhlopříčkou 7,5"

Displej Strong2 LCD s úhlopříčkou 7,5"

Společnost Sharp Microelectronics Europe doplnila řadu displejů Strong2 novou verzí s úhlopříčkou 7,5". Displeje se vyznačují jasem až 400 cd/m2, kontrastem až 600 : 1 a rozsahem provozních teplot –30 až +80 °C, a jsou proto mimořádně vhodné pro použití u výrobních strojů a průmyslových zařízení. Díky velkému jasu a kontrastu je zaručena dobrá čitelnost textu i grafiky i v nepříznivých světelných podmínkách. Nový zdroj zadního osvětlení má životnost 50 tisíc hodin.

Obr. 1.

Displej s úhlopříčkou 7,5" je na dolním konci rozsahu velikostí displejů Strong2. Proto najde uplatnění mj. u přenosných měřicích přístrojů, a to nejen v průmyslu, ale např. i v medicínské technice, dopravní technice apod. U mobilních přístrojů ocení uživatelé i malou spotřebu displeje.

Nejen odolnost proti teplotě a náhlým změnám teplot, ale také odolnost proti vibracím a rázům jsou argumenty pro použití těchto displejů u mobilních „outdoorových“ zařízení.

Pro výrobce strojů a zařízení je důležité také to, že zmíněné displeje, stejně jako všechny displeje Sharp, jsou konstrukčně řešeny tak, aby bylo možné je snadno zaměnit, např. za typ s vyšším rozlišením. Konkrétně u tohoto typu displejů Strong2 je momentálně na trhu verze VGA, ale připravuje se i verze SVGA.

Displeje Strong2 jsou dostupné u všech distributorů společnosti Sharp.

Sharp Microelectronics Europe, http://www.sharpsme.com, e-mail: infosme@seeg.sharp-eu.com