Aktuální vydání

celé číslo

03

2020

Veletrh Amper

Fórum automatizace a digitalizace

celé číslo

Diskusní fórum na veletrhu Amper 2007

Diskusní fórum na veletrhu Amper 2007

Novinkou letošního veletrhu Amper je diskusní fórum, které bude probíhat po všechny dny konání veletrhu v hale 2, ve stánku D2. Pořadateli fóra jsou veletržní správa Terinvest a nakladatelství odborných časopisů FCC Public.

Obsahem fóra budou diskuse o aktuálních otázkách týkajících se všech oborů elektrotechniky. „Patronát“ nad jednotlivými bloky budou mít časopisy Elektro, Světlo a Automa.

Průmyslové automatizaci bude věnováno úterní odpoledne a čtvrteční dopoledne. V úterý 27. 3. 2007 zde bude tématem bezpečnost strojů a strojních zařízení. Významní dodavatelé bezpečnostních komponent tu představí svoji nabídku, hovořit se bude o normách a představen bude i jeden konkrétní realizovaný projekt, zajímavý tím, že se zde bezpečnostní signály přenášejí bezdrátově.

Ve čtvrtek 29. 3. 2007 dopoledne budou tématem bezdrátové přenosy dat v průmyslové automatizaci. Novinkou je pronikání bezdrátových přenosů dat do „běžné“ automatizace a její použití pro komunikaci snímačů, ventilů a dalších provozních zařízení navzájem a s řídicím systémem. Velké naděje jsou vkládány do připravovaného standardu Wireless HART, na němž se intenzivně pracuje. Posluchači se v tomto bloku budou moci seznámit s možnostmi použití bezdrátové komunikace, s jejími výhodami a nevýhodami, hovořit se bude o problémech spolehlivosti a zabezpečení.

Účast na fóru je pro návštěvníky veletrhu Amper bezplatná. Nejde o klasickou odbornou konferenci – prostor pro posluchače je koncipován tak, aby zájemci měli možnost vyslechnout třeba i jen jedinou prezentaci, která je nejvíce zajímá, nebo se zúčastnit diskuse a potom pokračovat ve svém veletržním programu. Jednotlivé prezentace jsou pojaty jako úvod to tématu, přičemž podrobnější informace lze následně získat přímým kontaktem s autorem, např. ve stánku na veletrhu.

Podrobný program diskusního fóra bude k dispozici přímo na výstavišti nebo je možné jej najít na webových stránkách nakladatelství FCC Public.

(Bk)