Aktuální vydání

celé číslo

12

2021

Automatizace v chemickém a petrochemickém průmyslu

Průtokoměry a regulační ventily

celé číslo

Digitální ostraha odhalí nezvané hosty

Digitální ostraha odhalí nezvané hosty

Systém Sistore CX EDS (Siemens) digitalizuje obraz snímaný videokamerami, pomocí speciálních algoritmů vyhledává podezřelé akce a upozorňuje na ně. Snižuje tak zátěž ostrahy, která potom nemusí sledovat několik monitorů zároveň.

Obr. 1.

Systém Sistore CX EDS lze naučit, jak by měla vypadat běžná situace na snímcích kamery. Tuto situaci systém potom ignoruje a upozorňuje jen na situace, kdy se děje něco „podezřelého“. Dokáže např. rozlišit mezi osobou, automobilem či zvířetem nebo upozornit obsluhu na to, že se někdo pokouší zakrýt objektiv nebo otočit kameru.

K systému Sistore lze připojit jakýkoliv počet videosignálů, které systém potom analyzuje. Protože jako komunikační platformu využívá internet, lze teoreticky analyzovat obraz snímaný kdekoliv na světě.

Společnost Siemens instalovala systém Sistore pro Asijské hry 2006, které se konaly od 1. do 15. prosince v Dauhá, hlavním městě Kataru, a jichž se zúčastnilo přes deset tisíc sportovců. Do systému bylo připojeno přibližně 1 300 kamer, které dohlížely na bezpečí na stadionech i v celém městě.

Siemens, s. r. o., tel.: 233 033 416, e-mail: siemens.cz@siemens.com, http://www.siemens.cz/technologiebudov