Aktuální vydání

celé číslo

04

2022

veletrh Amper 2022
celé číslo

Desetitisící robot Comau s řídicím systémem B&R

Důkazem úspěšné a stále se rozšiřující spolupráce firem Comau a B&R je skutečnost, že na celém světě už pracuje deset tisíc robotů Comau s řídicím systémem B&R. Je to výsledek vysoké kvality robotů Comau, které se opírají o výkonné, přesné a spolehlivé řídicí systémy B&R.

 
Tyto dvě společnosti spolupracují v oblasti řízení robotů a jejich integrace do výrobních linek již mnoho let. Výrobci i uživatelé oceňují vynikající synchronizaci a přesnost celého systému. „Intenzivní spolupráce nám umožnila stát se klíčovými hráči na trhu. Naším cílem je výrobky kontinuálně vylepšovat a získávat pozice v nových oborech a oblastech,“ říká Tobias Daniel, vedoucí oddělení robotiky pro Evropu a Ameriku společnosti Comau.
 
„S potěšením můžeme konstatovat, že tato spolupráce už má hmatatelné výsledky na trhu,“ říká Walter Burgstaller, vedoucí obchodu B&R v Evropě. „S ohledy na rostoucí požadavky na flexibilitu a na zvětšující se složitost výrobních procesů se více a více firem spoléhá právě na roboty jako na prostředek k optimalizaci výroby.“
(Bk)