Aktuální vydání

celé číslo

04

2023

Automatizace pro snižování spotřeby energií a vlivu prům. na živ. prostředí

Management a úspory energií v průmyslu

celé číslo

Desetimiliontý regulovaný pohon ABB

Společnost ABB prodala v pořadí desetimiliontý nízkonapěťový regulovaný pohon. Pohon byl vyroben v listopadu v čínském závodě ABB a byl dodán společnosti Wuhan Guide Electric Co., Ltd., která vyrábí řídicí systémy a elektrovýbavu pro portálové jeřáby.

 
Li Xiang, technický ředitel této společnosti, chválí pohony ABB: „Vynikající přímé řízení momentu, DTC, a vestavěné funkce pro řízení jeřábů pomáhají zvýšit efektivitu námi řízených jeřábů. Pro koncové zákazníky, to znamená přístavy, přinášejí pohony ABB větší bezpečnost a spolehlivost a také nižší náklady na energii.“
 
Regulovaným pohonem s pořadovým číslem 10 000 000 byl pohon řady ACS880. Jde o velmi univerzální zařízení, jež jsou vhodná pro různé typy motorů i nadřazených systémů a pro všechny druhy úloh v nejrůznějších odvětvích, kdekoliv postačuje jeho výkon. Vyznačuje se jednoduchým ovládáním a funkcemi pro optimalizaci spotřeby. Pohony řady ACS880 jsou dodávány v provedení single-drive, multi-drive i drive module.
 
Společnost Wuhan Guide Electric je velmi spokojena s kvalitou a spolehlivostí pohonů ABB i s poskytovaným servisem. ABB je jejím strategickým partnerem již deset let.
 
Společnost ABB vyvinula svůj první AC pohon v 70. letech minulého století a v současné době nabízí největší sortiment regulovaných pohonů na světě, a to až do napětí 13,8 kV a výkonu 100 MW.

(ed)