Aktuální vydání

celé číslo

05

2023

MSV 2023

celé číslo

Čtvrté, rozšířené vydání populární knihy Foundation Fieldbus

Zajmova organizace ISA (International Society of Automation) v ramci sve publikačni činnosti vydala novou knihu Foundation Fieldbus, 4th ed. Jejimi autory jsou Ian Verhappen a Augusto Pereira, renomovani inženyři a odbornici na komunikačni system Foundation™ Fieldbus (FF), kteremu se věnuji od jeho zrodu v roce 1994. Čtvrte vydani popularni knihy je v porovnani s předchozimi zpracovanimi tematu podstatně rozšiřeno tak, aby se čtenař seznamil jak s principem i detaily činnosti, tak i s aktualnim stavem tohoto neustale se vyvijejiciho systemu.

Kniha pojednava o všech aspektech fungovani a použiti systemu FF včetně vypočtu makrocyklů pro řizeni přimo v provoznich přistrojich (Control in the Field – CIF) a v řidicim systemu a optimalizace využiti šiře přenosoveho pasma kombinaci různych způsobů komunikace v siti H1. Velmi podrobně je krok po kroku vysvětlen postup oživovani typicke realizace systemu FF od mechanicke a elektricke kontroly kabelů, přes zkonfigurovani sitě H1 až po ověřovani komunikace v segmentech a odbočkach. Nove fotografie a vysvětleni spravnych provedeni instalace umožni čtenaři rychle identifikovat problemy při realizaci a použivani systemů FF a vyhnout se jim.

Informace o systemu FF, ktere přinaši čtvrte vydani knihy, oceni jak uplni začatečnici, toužici se dozvědět, „co to vůbec je“, tak i pokročili uživatele, hledajici některe dalši užitečne tipy pro praxi a šikovnou referenčni přiručku.

[ISA, 27. března 2012.]

(sk)