Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Cognex představuje snadno použitelný snímač pro rozlišení barev

Společnost Cognex Corporation představila Checker® 4G7C, snadno použitelný snímač obrazu, který dokáže rozlišit díly podle barvy.

 
Checker 4G7C má rozlišení 376 × 240 bodů. Výstup je prostřednictvím Ethernetu s běžnými průmyslovými protokoly. Osvětlovač snímače využívá bílé LED s velkou svítivostí. Rychlost inspekce je až 800 dílů za minutu. Snímač Checker 4G7C, který je součástí produktové řady Checker 4G, má patentovanou funkci vnitřního spouštění. Díky tomu nejsou třeba dodatečné senzory pro kontrolu přítomnosti dílu, snímač díly detekuje lokalizací charakteristického prvku na dílu, nejen jeho okraje, a sleduje díly na výrobní lince bez nutnosti přesně je ustavit a orientovat.
 
Kromě nové schopnosti kontrolovat barvu dílů má snímač Checker 4G7C vlastnosti, které jsou typické pro řadu Checker 4G: flexibilní optickou soustavu, snadné nastavení a možnost zpracovat obraz přímo ve snímači (s dvoustavovým výstupem vyhovuje/nevyhovuje).
 
Snímač Checker 4G7C je již k dispozici na trhu.
 
Cognex, kancelář pro Českou a Slovenskou republiku, e-mail: sales@cognex.cz, www.cognex.com/visual-sensor-checker-200.aspx