Aktuální vydání

celé číslo

08

2022

MSV 2022

Projektování, konstruování a programování automatizačních a řídicích systémů

celé číslo

Co uvidíte na veletrhu Amper 2019

ABB ǀ Amtek ǀ BD Sensors ǀ Beckhoff ǀ D-Ex Instruments ǀ Endress+Hauser ǀ Elvac ǀ Eplan ǀ Euchner ǀ Festo ǀ Harting ǀ Jumo ǀ Kalibrátory ǀ Kobold ǀ Krohne ǀ Moravské přístroje ǀ Micro-Epsilon ǀ Murrelektronik ǀ Panasonic ǀ Sidat ǀ Teco ǀ Turck ǀ Weidmüller
Moravské přístroje a. s.                    V 7.03

www.mii.cz

Na veletrhu Amper naleznou návštěvníci Moravské přístroje v hale V na stejném místě jako v předchozích letech. Control Web 8 je již stabilní a ověřený programový systém, představen byl na tomto veletrhu přesně před rokem. Prezentace tohoto systému se bude zaměřovat naschopnosti programového prostředí pro digitalizaci průmyslu.

Obr. 1. Vývojové prostředí systému Control Web 8

Představeny budou nové typy vědeckých i průmyslových kamer s se snímači CMOS, které mohou, spolu se systémem strojového vidění VisionLab spolupracovat s aplikačními programy v prostředí Control Web.

Návštěvníci jsou zváni k osobní návštěvě stánku, kde si mohou vše osobně prohlédnout a prodiskutovat své požadavky s odborníky firmy. Bude zde možnost seznámit se i s některými novými technologiemi, které jsou nyní vyvíjeny a které v budoucnosti obohatí programové prostředí Control Web.


Murrelektronik                          V 4.04        

www.murrelektronik.cz

Murrelektronik se představí jako přední hráč v digitální transformaci automatizačních procesů. Veletržní motto, Excelentní znalosti v oblasti decentralizace, upozorňuje na rozsáhlé znalosti a schopnosti společnosti Murrelektronik v oblastech, jako jsou bezpečnost, napájení, síťové technologie, IO-Link, Industry 4.0 a decentralizované instalační systémy. Přístupy společnosti Murrelektronik vedou k optimalizaci mnoha procesů v celém řetězci tvorby hodnot.

Obr. 2. Při optimalizaci výrobních procesů se uplatní výrobky a systémy Murrelektronik

Návštěvníci se seznámí s inovacemi v oblasti konektorů a také s modulárním systémem sledování proudu Mico Pro®, jež může být nyní vybaven integrovaným napájením 5 nebo 10 A a který svým provedením výrazně šetří prostor v rozvaděči. Nový je také modul s certifikací NEC třídy 2. Mezi další zajímavosti patří: Murrelektronik-Cloud, výkonné sběrnicové moduly MVK Metal a Impact67, jež budou v budoucnu vybaveny napájecím konektorem M12. Uživatelská organizace Profinet (PNO) doporučuje využívat právě tyto moduly v přípojných koncepcích napájení budoucnosti. Zákaznická řešení Murrelektronik jsou nejen díky tomu atraktivní pro štíhlé a efektivní instalační koncepce na bázi sběrnice Profinet. Firma Murrelektronik se těší na návštěvníky veletrhu Amper.


Panasonic Electric Works Europe     

www.panasonic-electric-works.cz

Společnost Panasonic Electric Works Europe představí celý sortiment elektromechanických i polovodičových relé a především amorfní křemíkové solární články – Amorton. „Tento unikátní zdroj energie neuvolňuje žádné CO2 či jiné skleníkové plyny a tím pádem se ideální hodí jako ekologická alternativa standardních baterií,“ popisuje jeho výhody Luděk Barták ze společnosti Panasonic.

Obr. 3. Panasonic představí řadu servomotorů Minas A6 do bezpečných systémů

Z automatizační techniky bude možné se na stánku seznámit s novou řadou servomotorů Minas A6 s řízením přes EtherCat i RTEX, měřicí senzory s komunikací IO Link, inteligentními elektroměry řady Eco Power Meter KW2M s funkčními rozšiřujícími moduly, ionizery pro bodové i pro plošné odstranění statického náboje i systémy pro UV vytvrzování pomocí LED. K vidění budou i novinky i v oblasti přístrojů pro laserového popisování – každá z technologií, FAYb a CO2, nachází specifické uplatnění v průmyslu. Schůzku na veletrhu si lze rezervovat na přesný čas prostřednictvím e-mailu: info.pewczs@eu.panasonic.com nebo na telefonu: +420 541 217 001.


Turck, s. r. o.          V 2.14

www.turck.cz

Kompletní koncept sběru, analýzy a zobrazení dat pomocí cloudových služeb vhodných zejména pro aplikace konceptu Industry 4.0 a pro digitalizaci automatizované výroby. Rozšířené možnosti v oblasti radiofrekvenčních identifikačních systémů UHF RFID budou představeny díky partnerství se společností Turck Vilant Systems. Nyní je možné nabídnout řešení na míru od hardwaru, datových nosičů, antén, řídicích systémů a softwaru až po integraci identifikačních řešení do stávajících systémů ERP.

Obr. 4. Bezdrátová komunikační brána řady TCG20 s UMTS a Wi-Fi

Na stánku nebude chybět ani standardní nabídka automatizačních produktů společnosti Hans Turck GmbH & Co. KG, jako jsou komponenty pro procesní automatizaci, IO-Link řešení či technika RFID značky BLident. Návštěvníci si prohlédnou i bezpečnostní prvky a systémy, optické senzory, laserové senzory a systémy pick-to-light americké společnosti Banner Engineering Corp., rotační snímače, čítače a zobrazovače značky Fritz Kübler GmbH nebo produkty společnosti LMI Technologies Inc. pro vysoce přesné 2D a 3D měření pomocí laserových profilových senzorů a strukturovaných světel LED. Tým zaměstnanců společnosti Turck se těší na setkání s návštěvníky našeho stánku.


Krohne               V 302

www.cz.krohne.com

Firma Krohne bude letos opět vystavovat atraktivní funkční modely s novými i osvědčenými přístroji ze svého rozsáhlého portfolia. Model s hladinoměry bude obsahovat nové radarové hladinoměry na principu FMCW s frekvencí 80 GHz: Optiwave 3500, určený především pro provozy v vysokými hygienickými požadavky v potravinářství a farmacii, a Optiwave 7500 pro měření ve vysokých nádržích se složitou vnitřní zástavbou.

Obr. 5. Ultrazvukový průtokoměr Optisonic 7300

Na modelu s hmotnostním průtokoměrem Optimass bude demonstrováno měření průtoku kapalin s proměnlivým obsahem plynu díky patentované funkci EGM. Model s magneticko-indukčními průtokoměry Optiflux 4100 a 4300 zase umožní návštěvníkům sledovat detekci rušení na elektrodách snímače. Funkční bude rovněž model ultrazvukového průtokoměru Optisonic 7300 pro plyny, který bude předvádět interaktivní měření páry. Nebude chybět ani model osvědčeného magneticko-indukčního vodoměru Waterflux 3070 s krytím IP68, který díky unikátnímu tvaru měřicí trubice nepotřebuje uklidňovací délky před snímačem průtoku ani za ním.


Weidmüller      

www.weidmueller.cz

Weidmüller přichází na český trh s novou kvalitou služeb pro výrobu elektrorozváděčů: v rámci služby Klippon® Service nabízí dodávku kompletní osazené svorkovnice na míru. Celý postup už nemůže být lehčí: svorkovnice do max. délky 120 cm si zákazník včetně značení nakonfiguruje v intuitivním prostředí konfigurátoru WMC, odešle do centrální automatizované výroby společnosti Weidmüller a do sedmi dnů obdrží kompletní sestavenou svorkovnici na liště DIN. Stačí ji jen vybalit a namontovat do rozváděče. Zjednodušená technologie automatizované výroby svorkovnic Weidmüller bude představena živě na veletrhu Amper 2019.

 

Obr. 6. Zákazník si svorkovnici Weidmüller sestaví v konfigurátoru WMC a odešle ji rovnou do výroby


D-Ex Instruments, s. r. o.            V 1.23

www.dex.cz

Ve stánku společnosti D-Ex Instruments budou k vidění novinky z nabídky měřicí, regulační a kalibrační techniky, signalizace, řídicích systémů, průmyslových armatur a další výrobky pro náročné průmyslové prostředí i pro prostředí s nebezpečím výbuchu. Novinkou je suchá teplotní pícka od společnosti Additel, která pracuje v při teplotách –40 až +660 °C a umožňuje automatickou kalibraci dvou teploměrů nebo převodníků současně. Mezi další novinky patří také ultrazvukový kapalinový průtokoměr Bronkhorst ES-Flow či snímač polohy Wachendorff s rozhraním s komunikačními protokoly Profinet a EtherCAT.

Obr. 7. Novinky z oboru měřicí, regulační a kalibrační techniky na stánku D-Ex Instruments

Návštěvníci se dále seznámí s jiskrově bezpečnými ručními svítilnami LED značky Adalit, s jiskrově bezpečnými zobrazovači BEKA, s testerem přepěťových ochran nebo snímači vlhkosti a průtoku sypkých látek. Vystavena budou i kompresní, závitová a ultračistá šroubení, kulové kohouty a jehlové ventily, opletené hadice, manometry, bimetalové teploměry i bezodkapové hadicové rychlospojky. Prezentován bude také široký sortiment hladinoměrů KSR Kuebler a vlhkoměry firmy Vaisala, včetně nového snímače peroxidu vodíku.


Festo     V 3.15

www.festo.cz

Firma Festo je známá jako přední dodavatel pneumatických pohonů. Dlouholeté zkušenosti s mechanikou, různými typy ložisek a vedení se nyní úročí také v pohonech elektrických. Největší užitek přináší skutečnost, že všechny typy pohonů jsou součástí tzv. stavebnice pro montážní a manipulační techniku. V praxi to znamená, že je možné snadno a rychle spojit pohony nejen mezi sebou a vytvořit tak soustavu s požadovanými pohybovými funkcemi, dokonce je vše připraveno pro kombinaci s dalšími zařízeními, jako je mechanický úchop, přísavky, otočné pohony. Takto lze sestavit i kompletní dávkovací zařízení. K rychlému sestavení manipulačního systému pomůže nástroj pod názvem HGO, umístěný na stránkách firmy Festo. Stačí zadat www.festo.cz/hgo.

Obr. 8. Nástroj HGO umožní snadno sestavit manipulační systém s požadovanými pohybovými funkcemi


JUMO   V 2.20

www.jumo.cz

Zájemci se o problematiku funkční bezpečnosti a míru rizik ve spojení s normou DIN EN 61508 mohou navštívit stánek společnosti JUMO, která v rámci veletrhu Amper2019 mimo jiné představí svá řešení přístrojů a senzorů v rámci problematiky SIL (Safety Integrity Level). Označení SIL je používáno jako měřítko bezpečnosti, resp. spolehlivosti elektrického nebo elektronického řídicího systému. Hlavním cílem SIL je hodnocení bezpečnostního řetězce známého také jako SIF (Safety Instrumented Function). Tento bezpečnostní řetězec obvykle sestává z bezpečnostního regulátoru, akčního členu a snímače. Celý systém SIS (Safety Instrumented System) je složen z jednoho nebo více bezpečnostních řetězců. V procesním průmyslu a ve strojírenství nabývá SIL stále většího významu, výrobci zařízení jsou povinni normu DIN EN 61508 respektovat.

Obr. 9. JUMO bude vystavovat sortiment produktů JUMO Safety Performance

V rámci prezentace budou představeni hlavní zástupci tohoto segmentu: snímače a převodníky teploty, tlaku a bezpečnostní teplotní omezovače a hlídače. JUMO vyvinula celé portfolio produktů pro různé měřicí veličiny pod označením JUMO Safety Performance. Tento systém umožňuje společnosti JUMO nabízet kompaktní řešení pro rozdílné aplikace.


Kalibrátory, s. r. o.         V 1.36

www.kalibratory.cz

Firma Kalibrátory bude vystavovat v hale V kalibrační techniku od firem Beamex, DMA, MBW Calibration a Aremeca. Hlavním tahákem bude jiskrově bezpečný kalibrátor a komunikátor Beamex MC6-Ex, který je zároveň přihlášen do soutěže Zlatý Amper 2019. Beamex MC6-Ex je moderní, vysoce přesný provozní dokumentační kalibrátor a komunikátor, který lze použít pro kalibraci tlaku, teploty a různých elektrických signálů. Obsahuje také provozní komunikátor pro přístroje HART, Foundation Fieldbus a Profibus PA.

Představeno bude také řešení automatizace kalibrace tlaku, teploty a elektrických veličin pomocí multifunkčního kalibrátoru Beamex MC6, regulátoru tlaku Beamex POC8, teplotní pícky Beamex a kalibračního software Beamex CMX.

Obr. 10. Bezpečný kalibrátor a komunikátor Beamex MC6-Ex

Od firmy MBW Calibration bude vystaven špičkový rosnobodový zrcátkový vlhkoměr MBW 473-SH2. Tyto přístroje jsou kalibračními laboratořemi používány jako referenční etalony při kalibraci kapacitních snímačů vlhkosti, při validaci klimatických komor, nebo pro jiné aplikace s velmi vysokými nároky na přesné měření relativní vlhkosti a rosného bodu.

 


 

Elvac a. s.           P 2.23

www.elvac.cz

Elvac a. s. vyrábí a dodává průmyslovou a speciální výpočetní techniku, průmyslová šasi, pracovní stanice a servery, speciální počítače pro práci v extrémních podmínkách, měřicí, řídicí a komunikační karty, monitorovací, řídicí a informační systémy. Elvac se zabývá také řízením budov, měřením a řízením obnovitelných zdrojů a rozvodů elektrické energie. Elvac dodává i software na zakázku, a řeší projekty v letectví, a systémovou integraci s využitím CitecSCADA. Do nabídky společnosti patří i elektroinstalační materiál pro průmysl včetně automatizace a řízení, projekce a inženýrská činnost, programování PLC a frekvenčních měničů, výroba rozvaděčů.

Obr. 11. Mobilní počítač K120 –pomocí volitelné dokovací stanice s klávesnicí rychle lze tablet přeměnit na plnohodnotný notebook

Návštěvníci stánku společnosti Elvac si prohlédnou nejnovější produkty, např. všestranný mobilní počítač K120. Tento odolný tablet nové kategorie lze pomocí volitelné dokovací stanice s klávesnicí rychle přeměnit na plnohodnotný notebook.


Beckhoff Česká republika s. r. o.       V 3.08     

www.beckhoff.cz

Společnost Beckhoff představí na veletrhu Amper výběr toho nejlepšího ze svého portfolia řídicích systémů a pohonů včetně mnoha novinek. Beckhoff vyvíjí a dodává otevřené automatizační systémy založené na PC. Jedná se o průmyslová PC, I/O terminály a komponenty průmyslových sběrnic, elektrické pohony a automatizační software. Produkty, které mohou být použity jako samostatné komponenty nebo integrovány do většího celku, jsou určeny pro nejrůznější průmyslová odvětví.

Obr. 12. Ve stánku Beckhoff bude nově představena např. technologie pro zpracování obrazu TwinCAT Vision

Tento rok společnost Beckhoff představí na veletrhu např. průmyslový počítač C6032, který je novým modelem v řadě ultrakompaktních průmyslových počítačů s vysokým výkonem. Jedná se o rozšířenou variantu stávajícího typu C6030, která umožňuje přidat další rozhraní ve formě modulů PCIe.

Návštěvníci se dále mohou těšit na software TwinCAT Vision, který přidává do automatizační platformy TwinCAT 3 funkce zpracování obrazu v reálném čase, jako jsou rozpoznávání tvarů, měření, detekce vad nebo čtení čárových a QR kódů. Konfigurace a programování probíhá ve vývojovém prostředí TwinCAT a všechny funkce pro zpracování obrazu jsou plně integrovány přímo v řídicím systému.


EUCHNER Electric s. r.o               V 6.01

www.euchner.cz

Euchner jako přední výrobce elektronických a elektromechanických prvků představí jako novinku nový bezpečnostní dveřní systém MGBS, který kombinuje to nejlepší z oblíbených produktů Euchner: stačí vzít bezpečnostní zámek CTP, namontovat ho na robustní konzolu s okem pro pohyblivou část petlice, a to celé spojit s modulem vnější kliky od bezpečnostních dveřních systémů MGBS. Výsledkem je prostorově úsporné bezpečnostní dveřní systém MGBS, který využívá unikátně kódované transpondéry v aktuátoru. Díky unikátní konstrukci dosahuje kategorie 4 / PLe (dle EN ISO 13849-1) i bez vyloučení závad na mechanických dílech, a to i pro funkci monitorování jištění.

Obr.13. Bezpečnostní dveřní systém MGBS, který kombinuje to nejlepší z oblíbených produktů Euchner 

Nový systém ve štíhlém pouzdře se velmi dobře hodí např. na rohové sloupky ochranného oplocení. Standardní součástí modulu vnější kliky je také zajišťovací mechanismus pro instalaci visacích zámků. Dveřní systém MGBS se snadno připojuje pomocí konektoru a lze ho kombinovat se všemi zámky typu CTP. V kombinaci se zámkem CTP-Extended lze vytvořit doplňkové ovládací a indikační prvky přímo v krytu zámku. Dalšími vlastnostmi jsou únikové uvolnění jištění zevnitř chráněného prostoru, stupeň krytí IP65, IP67 a IP69K a přídržná síla 3 900 N.


SIDAT, spol. s r.o.          V 6.05

www.sidat.cz

Stánek firmy SIDAT Praha se i letos ponese v duchu motta „Modernizujte a digitalizujte vaši automatizovanou výrobu“. Motto vyjadřuje poslední trendy v průmyslu, pokračující úsilí při udržení konkurenceschopnosti stávajících výrobních technologií. Návštěvníci se seznámí se strukturou inženýrských služeb, zahrnujících vše od projektování a dodávek elektro a přístrojové techniky, přes řízení PLC/DCS a systémy HMI/SCADA na platformách Siemens (zejména Simatic S7, PCS7 a PCS7 CEMAT) a ProLeiT (nyní ve verzi 9.5), až po sběr výrobních dat pro účely monitorování kvality, efektivity nebo energetiky na platformách SIDAT SIDAS OEE/IEM, Siemens Simatic IT a AspenTech.

Obr. 14.  SIDAT seznámí návštěvníky stánku se svými službami pro výrobní provozy

Vedle projektů SIDAT budou digitalizaci demonstrovat i projekty společnosti SIDAT Digital Bratislava. Ve stánku bude možnost seznámit se např. s řešeními, která na základě reálných dat z fyzických výrobních systémů umožňují prostřednictvím digitálních modelů výroby (tzv. digitálních dvojčat) identifikovat úzká místa ve výrobě a získané výsledky využívat pro její následnou optimalizaci. Součástí prezentace bude také ukázka spolupráce firmy SIDAT s akademickou sférou v rámci Národního centra průmyslu 4.0 při Českém institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT (CIIRC).HARTING s. r. o.             F 3.03

www.harting.cz

HARTING představí konektorovou techniku pro průmysl, automatizaci, dopravu, telekomunikace a zdravotnictví. Expozice se zaměří zejména na moderní způsob spojování kabelových konektorů metodou push-pull. Jde o pohodlné a zároveň robustní spojení do průmyslových aplikací s krytím IP 65/67, které se používá u datových i napájecích konektorů. Harting inovoval konektory push-pull řady 4 a velmi rozšířil nabídku u kruhových M12 konektorů s technologií push-pull. Konektory M12 mohou mít i kryty z korozivzdorné oceli, vložky pro gigabitový Ethernet, silové typy M12 L a K, montáž Pre-Link, zákaznickou kabeláž.

Obr. 15. HARTING ix Industrial® přebírá štafetu po jeho legendárním předchůdci RJ45. www.harting.cz je novým standardem pro Průmysl 4.0 a Internet věcí

Pro 100Mb Ethernet se nabízí malé konektory M8. Malý robustní stíněný konektor Industrial IX přenáší až 10 Gb/s. Novinkou z oblasti těžkých průmyslových konektorů řady HAN jsou nové verze lehkých plastových ECO krytů řady B, kompatibilní s kovovými kryty. Modulární vložky lze nyní sestavit do krytů typu Flexbox. Harting také nabízí návrhy a zpracování zákaznických řešení od kabeláže až po RFID a systémy MICA do průmyslu.


AMTEK, spol. s r.o.        V 6.12

www.amtek.cz

Do stánku firmy Amtek jsou zváni návštěvníci na výbornou kávu a točenou zmrzlinu a k prohlídce významných produktů a novinek z portfolia dodavatelů firmy. Prim letos hraje expozice značky Analog Devices a její nedávno získané firmy Linear Technology. Vystaveny budou vývojové desky osazené nejrůznějšími prvky (stejnosměrné signály i signály pro stovky GHz).

TDK-Lambda představí unikátní programovatelný napájecí zdroj pro laboratoře, zdroje Traco Power pro plošné spoje, lékařskou techniku i dopravní prostředky. Pro použití v průmyslu se osvědčují low-cost čínské spínané zdroje na lištu DIN, exkluzivně vyráběné pro Amtek.

Obr. 2. Zkušební kufr pro demonstraci měničů frekvence a operátorských panelů

Z průmyslové automatizace zaujme technika pro identifikaci a kamerové systémy značek Datalogic a di-soric. Bezpečnostní technika zahrnuje portfolio firmy Euchner, konstrukce z hliníkových profilů Maytec a spínací pásky, hrany a rohože Tapeswitch. Nabídku doplňuje japonský Fuji Electric s regulovanými pohony, operátorskými panely, přístrojovou technikou a výkonovými polovodiči.

Funkce měničů frekvence a operátorských panelů si návštěvníci vyzkouší pomocí zkušebního demonstračního kufru.
Micro-Epsilon   V 5.07

www.microepsilon.cz

Přední světová firma v oboru senzoriky, společnost Micro-Epsilon, nabízí vysoce výkonná a jedinečná řešení zejména při požadavku na přesné měření nebo kontrolu. Společnost Micro-Epsilon představí ve své expozici v pavilonu V na veletrhu Amper v Brně novinky z oblasti přesného měření vzdálenosti, polohy a profilu, dále bezkontaktního měření teploty a detekce barev.

Obr. 17. Laserový snímač vzdálenosti a polohy optoNCDT řady 1750

Novinkou letošního ročníku budou laserové snímače vzdálenosti a polohy optoNCDT řady 1750 a také nová řídicí jednotka pro snímače pracující na bázi vířivých proudů eddyNCDT 3060. Dále budou k vidění konfokální snímače s kontrolérem IFC2422, které měří polohu a tloušťku transparentních materiálů a nový systém pro měření barev CFO 200. K vidění budou i laserové profilové skenery scanControl. V sortimentu snímačů pro měření teploty se můžete těšit na novinku v oblasti termokamer – měření teploty miniaturních objektů pomocí nového mikroskopického objektivu.


  

EPLAN Software & Services       P 4.02

www.eplan.cz

Na veletrhu Amper 2019 budou představeny nové systémy eView a EPLAN Cogineer, které umožní spolupráci a sdílení dat prostřednictvím cloudových řešení. Nový technický přístup vede k hlubší automatizaci inženýrských procesů a zpřístupnění projektových metadat napříč inženýrskými postupy s ohledem na vysokou bezpečnost dat.

Obr. 18. Společnost Eplan bude vystavovat na svém tradičním místě v pavilonu P

Dalším nosným tématem budou inženýrské procesy „pod lupou“ zaměřené hlavně na standardizaci, možnost konfigurace a vysokou efektivitu při návrhu a realizaci zakázky. Návštěvníci budou mít možnost podrobně se seznámit s propojením systému EPLAN a TIA portálu, s novinkami platformy Eplan verze 2.8 včetně praktických ukázek z oblasti projektování PLC, svorek a správy maker.


BD Sensors V 6.18

www.bdsensors.cz


Společnost BD Sensors předvede kompletní sortiment svých přístrojů pro měření tlaku a výšky hladiny kapalin. V rámci expozice bude představen systém záznamu, přenosu a zpracování dat DataFly, který byl vyvinut v rámci společného projektu několika českých firem za podpory VUT v Brně.. Systém DataFly tak přináší potenciálním uživatelům možnost realizace levného bezdrátového přenosu naměřených parametrů procesů a jejich spolehlivou a snadnou dostupnost.

Obr. 19. Kombinovaný snímač parametrů vzduchu s přenosem přes sítě  IoT

 Kromě toho budou představeny funkce kombinovaného snímače atmosférického tlaku, vlhkosti a teploty okolního vzduchu, stupně jeho znečištění a koncentrace CO2. Tento snímač obsahuje kombinovaný senzor uvedených veličin a komunikační bránu (gateway) pro přenos dat sítí IoT  LORA do cloudu . Tato gateway umožňuje napájení z vestavěné baterie s životností 5 až 10 let podle nastavených přenosových parametrů nebo napájení ze sítě.


Teco a. s.            P 4.14

www.tecomat.cz

Novinkou budou moduly PLC Tecomat Foxtrot nové generace – CP-2000 až CP-2005 a nové varianty modulů s integrovaným modemem LTE pro přímé připojení do internetu. Jsou kompatibilní s dosavadními moduly na systémové sběrnici TCL2 a na instalační sběrnici CIB. Desetinásobná rychlost, zvětšená paměť, dva ethernetové porty, interní webové stránky se zvětšeným rozsahem proměnných a ukládané spolehlivě do systémové paměti (nikoliv do SD karty) jistě nadchnou. V operačním systému Linux lze využít kódy, psané přímo pro něj. Programátorům v Linuxu přináší Foxtrot připojení spolehlivých vstupů a výstupů.

Obr. 20. Nová řídicí jednotka Tecomat Foxtrot CP-2080

Maticový bezdotykový senzor teploty snímá povrchovou teplotu v prostorovém úhlu 60° v poli 8 ´ 8 bodů a vrací hodnoty ve stupních Celsia. Lze jej využít jako čidlo přítomnosti osob, jejich počítání a detekci směru pohybu. V průmyslu může řešit diagnostiku produktů a strojů. Inovovaný je i soubor bezdrátových modulů řady RFox®. K oboru smart city směřuje modul pro řízení lamp veřejného osvětlení, plně vybavené chytré lampy a nabíječky elektromobilů. Výukový systém Robot Foxee podporuje výuku v trendu Průmyslu 4.0. Vystavena bude i šestiosá robotická ruka UR3 s řídicím systémem Foxtrot.


KOBOLD Messring GmbH           V 3.21

www.kobold.cz

Společnost KOBOLD Messring GmbH, jedna z předních mezinárodních společností zabývající se výrobou přístrojů pro měření průtoku, tlaku, výšky hladiny a teploty se opět bude prezentovat na veletrhu AMPER, stánek číslo V 3.21.

Obr. 21 Odporový teploměr KOBOLD


Máte možnost fyzicky si prohlédnout několik zajímavých výrobků. Jedním z nich je odporový teploměr model TNK navrhnutý pro těžké provozní i okolní podmínky. Je primárně určen pro strojírenství a lodě. Spojuje v sobě vysoké požadavky na robustnost, spolehlivost, odolnost proti nárazům a odolnost proti otřesům a vibracím, vše v souladu s požadavky stanovenými Germanische Lloyd a Deutsch Bahn (německé státní železnice). Je ideální pro měření teploty v dieselových motorech. Měří v rozsahu -80 až +150 °C v třídě přesnosti A nebo B. Odolá tlaku 5 MPa.

ABB       P 4.10

www.abb.cz

Společnost ABB zve návštěvníky 27. ročníku mezinárodního veletrhu Amper 2019 na svůj stánek 4.10 v hale P. Kdo stánek navštíví, bude mít možnost dotknout budoucnosti v mnoha oblastech života. Seznámí se s nejnovějšími trendy a inovativními řešeními, která již nejsou „smart“ ale „smarter“. Jsou to řešení, která usnadňují život, přinášejí bezpečnost, šetří energii a tvoří budoucnost e-mobility.

Obr. 22. Ve stánku ABB najdou návštěvníci přístroje, které usnadňují život, přinášejí bezpečnost a šetří energii

Společnost ABB představí mimo jiné produktové novinky, které spoluvytváří chytřejší domácnosti, domy, továrny i celá města. ABB zároveň oslaví důležitý milník, a sice pět milionů prodaných kusů vypínačů populární řady Levit. Chybět také nebude robot YuMi nebo nejmodernější nabíječky pro elektromobily. Stánek ukáže Smarter Cities, Smarter Bulidings a Smarter Mobility.


 Endress+Hauser Czech s. r. o.     V 3.06

www.cz.endress.com

 Společnost Endress+Hauser představí novou procesních analyzátorů Kaiser Raman navrženou pro laboratorních metody měření přímo ve výrobním procesu. Tato analyzační technika na principu laserové Ramanovy spektroskopie se uplatní v mnoha oborech, jako jsou farmacie (life sciences), chemie a petrochemie.

Obr. 23. Bezpečnostní spínač Liquiphant Fail-Safe v nádrži

Model na stánku představí kompletní řešení včetně detekce plynů se schválením SIL3, které využívá bezpečnostní spínač Liquiphant Fail-Safe a řídicí jednotku pro integraci do nadřazených systémů. V modelu budou instalovány také snímače a převodníky teploty. V nabídce společnosti  Endress+Hauser naleznou zákazníci velmi široký výběr těchto přístrojů, od nejjednodušších kompaktních až po složité vícebodové teploměry pro všechny obory , od potravinářství až po zpracování ropy a plynu. Právě nová konstrukční řada vícebodových odporových a termočlánkových teploměrů MultiSens pro procesní reaktory a skladovací nádrže a sila si právem nalézá místo na náročném světovém trhu. Nedílnou součástí portfolia je široký výběr služeb pro prakticky veškerá průmyslová odvětví. Od návrhu odpovídajícího optimálního typu měření, přes jeho uvedení do provozu až po správu po celou dobu životnosti.