Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

Co uvidíte na veletrhu Amper 2003

číslo 3/2003

Co uvidíte na veletrhu Amper 2003

AMiT, spol. s r. o.   3 A 24

Obr. 1.

AMiT, spol. s r. o., český výrobce řídicích systémů a elektroniky pro průmyslovou automatizaci, představí na veletrhu Amper svou první letošní novinku – terminál pro řízení a sledování výroby řady Mesterm, navržený co do hardwaru i softwaru tak, aby vyplnil stávající mezeru mezi údaji z technologie a databázovými prostředky systémů MES (Manufacturing Execution Systems). Hlavními přednostmi terminálu jsou rozmanité komunikační schopnosti, přehledné ovládání, možnost volného programování a vynikající poměr ceny k výkonu a spolehlivosti. Bude představena i první konkrétní realizace systému řízení výroby s použitím terminálu Mesterm.

Novinkou je i rozšiřující modul DINRC8 pro individuální regulaci teplot v místnostech všeho druhu s podporou komunikační sběrnice Arion.

Současně s novinkami bude samozřejmě prezentován i veškerý ostatní sortiment firmy, včetně vybraných aplikací.

Balluff   3 B 31

Firma Balluff představí nové malé a úsporné indukční a optoelektronické snímače, magnetoindukční lineární odměřování a miniaturní magnetické snímače.

Obr. 2.

Nejzajímavější z novinek je optoelektronická spínací jednotka BOS 73K (obr. 2). Má podsvícený LCD a nastavení spínacího bodu a hystereze automaticky i ručně (teach-in). Displej zobrazuje citlivost, sílu signálu, zvolený režim, funkci snímače a pomocnou funkci. Zdroj světla umožňuje dosáhnout dlouhých spínacích vzdáleností. K dispozici jsou spínací a varovný výstup a časové funkce. Spínací jednotka může být kombinována s plastovými optickými kabely.

Další novinkou jsou indukční snímače o průměru 4 mm nebo M5 × 0,5 s miniaturním konektorem s upevňovací maticí M5, čtyřmi kontakty (IEC 60947-5-2) a krytím IP67. Připojený kabel je odolný proti mazacím a chladicím mediím.

Na veletrhu také bude představena česká verze hlavního katalogu snímačů včetně dodatků a novinek.

BKE, a. s.   4 B 26

Obr. 3.

Firma BKE se specializuje na vývoj a výrobu spínaných zdrojů. Pro sdělovací techniku vyrábí zdroje ve skříních 19" o výkonech 100 až 1 200 W s výstupním napětím 24 až 60 V DC. Zdroje pro napájení řídicích systémů v průmyslu jsou v provedení na lištu DIN. Řada výkonů od 6 do 300 W je předurčuje k použití v nejrůznějších aplikacích. Spínané zdroje v integrovaném provedení se dodávají jako adaptéry (7 až 25 W) nebo ve stolním provedení (40 W).

Na veletrhu budou představeny nové DC/DC konvertory 15, 30 a 75 W pro průmyslové řídicí systémy, s velkou účinností a stabilizovaným výstupním napětím. Jsou dodávány se vstupním napětím 12 V nebo 24 V, výstupní napětí je 5 V, 12 V a 24 V. Standardní výbavou je ochrana proti přepólování na vstupu a zkratu na výstupu.

Další novinkou je DC/DC konvertor palubního napětí automobilu na napětí potřebné pro provoz elektronických zařízení (obr. 3). Konvertor lze dodat s výstupním napětím 15 až 22 V, výstupní výkon je až 65 W.

Blumenbecker Prag s. r. o.   2 E 14

Společnost Blumenbecker Prag, s. r. o., se věnuje inženýrské i obchodní činnosti v oboru průmyslové automatizace. Na veletrhu předvede vybrané výrobky zastupovaných firem. Obr. 4. Od firmy Siemens např. mobilní panel 170 pro operativní místní připojení k technologii, řídicí systémy Simatic S7-300 a 400, komponenty sběrnice Profibus-DP a regulované pohony.

Od firmy Phoenix Contact bude představen nový modul Inline Blok pro 16 nebo 32 DI/DO a všechny významné sběrnice (obr. 4), nové spínače motorů s kompletní správou motoru, OS Windows AC pro softPLC, špičkový diagnostický software Diagnet, řada centrál ILC 3xx, napájecí zdroje Mini Power a Step Power a průmyslový modem PSI-Data/Fax pro ethernetové sítě.

V expozici budou i spolehlivá relé pro teploty od –40 do +70 °C, časová multifunkční relé a příslušenství od firmy Finder a operátorské panely od firmy SWAC. Roboty Kuka série 2000 jsou nabízeny s řízením KRC1/KRC2 včetně programování, servisu i dodávek náhradních dílů.

Bohemian Technologies a. s.   2 D 5

Společnost Omron Electronics, s. r. o., a Bohemian Technologies, a. s., představí novinku na českém trhu: kompletní řadu přístrojů spínací techniky nízkého napětí společnosti Omron.

Kromě toho se Omron Electronics, s. r. o., a Bohemian Technologies, a. s., zabývají dodávkami širokého sortimentu komponent průmyslové automatizace, počínaje průmyslovými relé a konče programovatelnými automaty.

Společnost Bohemian Technologies disponuje rozsáhlými sklady, průběžně optimalizovanými podle potřeb zákazníků, a kvalitní technickou podporou dostupnou všemi moderními způsoby komunikace, včetně poradenství v sídle zákazníka.

ControlTech   2 E 7

Obr. 5.

Firma ControlTech je distributorem společnosti Rockwell Automation na českém a slovenském trhu. Návštěvníkům představí výrobky Allen-Bradley: přístroje nízkého napětí (stykače, jističe, ochrany motorů, relé, snímače, svorky, ovládací a signalizační prvky), bezpečnostní prvky Guardmaster a tlačítka Zero-Force, řídicí systémy, měniče frekvence, softstartéry, IPC, operátorské panely atd. Vystaveny budou i výrobky společností Escort Memory Systems (např. tunelová anténa pro bezkontaktní identifikaci), ProSoft a ProLinx.

Do řady softstartérů SMC přibyl SMC-Flex (obr. 5), který se vyznačuje modulárním provedením a flexibilitou, a zvýšily se proudové rozsahy u typů SMC-3 a SMC-Delta. Vystaveny budou také nové I/O karty, moduly a další prvky pro řídicí systémy. Přístroje nízkého napětí přišly s řadou relé 700-HP a novými bezpečnostními modulárními relé. Rodina měničů frekvence PowerFlexTM byla rozšířena o malý, kompaktní měnič PowerFlex 40 pro aplikace od 0,37 do 7,5 kW.

dataPartner, s. r. o.   3 A 21

Nosným produktem společnosti dataPartner, s. r. o., je řídicí systém DisCO® pro decentralizovanou automatizaci a řízení. K základnímu systému DisCO je možné podle výběru připojovat hotové regulátory nebo vytvářet vlastní.

Jako distributor společnosti VenturCom nabízí dataPartner softwarové nástroje pro vývojáře aplikací reálného času s použitím Win32 API: RTX – rozšíření Windows o pevný reálný čas a síťové protokoly RT TCP/IP. Dále sporý operační systém reálného času PharLap ETS, využívající 32bitové procesory x86, pro snadný návrh a vývoj tzv. embedded aplikací (blíže viz článek na str. 64).

V oblasti informačních systémů nabízí internetový systém iDIS s volitelnými moduly pro správu vnitropodnikových činností včetně řízení technické podpory.

Obr. 6.

Představen bude síťový software BXP 2.5 pro bezdiskový provoz a centrální správu klientských stanic, zabezpečení dat a rychlou rekonfiguraci.

Bude předvedena aplikace pro energetický dispečink – informační systém Energetika.

DEL a. s.   1 E 16

Společnost DEL se zabývá projektováním a výrobou elektrozařízení a automatizací technologických procesů. Ve stánku návštěvníci uvidí datové rozváděčové skříně vlastní konstrukce různých velikostí, rozváděče osazené podle přání a potřeby zákazníků (obr. 6), široké spektrum snímačů a čidel firmy TR Electronic a ukázky dodávek z oboru inženýrinku ve strojírenství.

GE Fanuc Automation   3 A 20

Obr. 7.

Firma GE Fanuc Automation je předním světovým výrobcem automatizační techniky a softwaru pro průmyslové informační technologie. V letošním roce mohou zájemci v jejím stánku vidět prezentaci věnovanou možnostem redundantních řešení na bázi systému Series 90-30 (Max-ON), I/O systémy Genius I/O a VersaMax. Dále zde naleznou moderní řešení řízení na bázi PC (softPLC) se softwarem Cimplicity Machine Edition a svorkovým I/O systémem VersaPoint (obr. 7). Chybět nebudou ani špičková operátorská rozhraní Quickpanel a robustní průmyslová PC Cimplicity Station. Firma GE Fanuc řadí Českou republiku mezi důležité trhy s automatizační technikou. Proto probíhá lokalizace uživatelských příruček a softwaru Cimplicity Machine Edition do českého jazyka. Pro CD s českou verzí si můžete přijít do stánku GE Fanuc.

GMC – měřicí technika, s. r. o.   3 A 19

Firma GMC – měřicí technika, s. r. o., Blansko představí přístroje z oblasti měřicí a regulační techniky, Obr. 8. jako např. analogové a číslicové rozváděčové přístroje, převodníky elektrických a neelektrických veličin včetně programovatelných, liniové a bodové zapisovače, elektroměry, systém řízení spotřeby energie, kalibrátor silnoproudých veličin, univerzální regulátor přepínače odboček transformátoru atd. Novinkou ve stánku bude regulátor teploty R2300 (obr. 8). Tento velmi kompaktní digitální regulátor s dlouhou životností a velkou flexibilitou je určen pro použití ve velmi malých zařízeních. Rozměr čela je 48 × 24 mm. Aktuální regulační parametry jsou určovány pomocí autooptimalizace a vytvářejí bázi nastaveného algoritmu PID nebo PI.

Heidenhain   3 A 22

Obr. 9.

Dr. Johannes Heidenhain GmbH je zavedená firma v oblasti měření délek a úhlů v průmyslovém prostředí. Pokrok za posledních dvacet let byl obrovský, především v oblasti interferometrického měření, používaného při výrobě čipů, kde je třeba rozlišení v řádu nanometrů.

Pro běžné použití v motorech s digitální regulací je připraven široký sortiment absolutních a inkremetálních rotačních snímačů. Postavení na trhu je podloženo výrobky vysoké kvality a vlastním vývojem nejen nových modelů snímačů, ale i zařízení na výrobu optických rastrů, které jsou základem snímačů polohy. Podíl na světovém prodeji v počtu kusů v roce 2002 v sortimentu rotačních snímačů činí 20 % a v kategorii lineárních snímačů polohy 54 %.

Více než 60 % výrobních a vývojových kapacit je věnováno oboru CNC. Obr. 10. S těmito produkty se zákazníci setkávají na obráběcích strojích českých výrobců Kovosvit MAS, TOS Varnsdorf, Tajmac-ZPS, TOS Kuřim atd.

Na veletrhu bude vystaven omezený segment z výrobního programu, orientovaný na průmyslovou automatizaci. O všech dalších výrobcích však bude možné získat kvalifikovanou informaci.

Helukabel CZ   1 B 11

Helukabel CZ je firma nabízející více než 31 000 druhů kabelů, vodičů a kabelového příslušenství. Vyniká především dodávkami speciálních produktů (kabely se zvýšenou odolností proti nepříznivým teplotním podmínkám, chemikáliím, kabely snášející častý ohyb, ohnivzdorné kabely apod.) ve velmi krátkých dodacích lhůtách. Samozřejmostí jsou dodávky kabelů a vodičů „střižených na míru“ podle objednávky.

ifm electronic   3 A 23

Obr. 11.

Firma ifm electronic představí novinky z oboru automatizace a senzoriky. Mezi nejzajímavější bezesporu patří elektronické bezpečnostní spínače včetně vyhodnocovacích jednotek, certifikovaných podle EN 954-1 do kategorie 3 a 4. Budou předvedeny nové komponenty pro systémy AS-i, jako např. nová generace modulů master AC1303, inteligentní senzory přímo připojitelné na kabelové rozvody AS-i, moduly slave sloužící pro připojení standardních senzorů do systému AS-i, zdroje pro AS-i a jednotky AirBox.

Návštěvníci se mohou seznámit s indukčními senzory s velkou spínací vzdáleností, s magnetickými senzory pro pneumatické válce, s laserovými optickými senzory, s monitory pro hlídání skluzu, synchronního běhu, směru a počtu otáček, se senzory pro hlídání proudění a teplot kapalných a plynných médií, se síťovými napájecími zdroji, se senzory pro mobilní stroje, se spínacími zesilovači, s tlakovými senzory, s rotačními snímači, se senzory hladiny a dalšími novými přístroji.

Infrasensor   4 B 23

Obr. 12.

Ve stánku Infrasensor zájemci uvidí množství optických a indukčních snímačů pro průmyslovou automatizaci, vše v provozu na funkčních tabulích. Budou mezi nimi např. infračervené světelné závory Telco do velmi prašného prostředí, včetně násypek, pro venkovní i vnitřní použití (obr. 12). Všechny mají krytí IP67 a bez problémů fungují i za deště, sněžení nebo mlhy. S použitím speciálních světlovodných kabelů mohou být tyto světelné závory používány i ve vysokých teplotách. Součástí expozice je i nabídka světelných závor pro výtahy. Dále jsou nabízeny indukční snímače Contrinex, miniaturní a dlouhodosahové, včetně celokovového provedení, kdy je korozivzdornou ocelí kryta i čelní, snímací strana. Toto provedení vyniká velkou mechanickou odolností. V nabídce je i řada snímačů optických, především difuzních a s odrazkou, pracujících v červeném i infračerveném spektru. Kromě toho zájemci uvidí systém Roland pro indikaci dvou plechů a indikaci svarů trubek a systém Haehne pro měření síly v tahu.

Lovato   2 F 8

Nové pákové ovladače (joysticks) firmy Lovato s typovým značením 8 LM2T J mají páčku, která se může pohybovat ve dvou nebo čtyřech různých směrech. Obr. 13. Jsou přídržné (páčka zůstává v nové poloze) nebo vratné (pružina vrací páčku do středové polohy). Existuje také provedení s mechanickým blokováním ve středové poloze – ovladač nemůže být aktivován bez uvolnění blokování.

Typické použití pákových ovladačů je pro nastavování polohy pohyblivého ramene manipulátoru. Kovové provedení garantuje dostatečnou mechanickou odolnost a pryžový návlek zaručuje stupeň krytí IP65. Z estetického hlediska působí ovladače s kovovými (8LM2T…) a plastovými (8LP2T…) páčkami jednotným dojmem.

Každý pohyb páčky aktivuje jiný spínací elektrický kontakt. Byly navrženy speciální pomocné kontakty, aby byla zaručena optimální funkce. Jako samostatné příslušenství této nové řady se dodává držák čtyř popisových štítků.

Moeller Elektrotechnika, s. r. o.   2 A 7, 2 A 10

Obr. 14.

Firma Moeller uvádí na trh nový výrobek – tzv. multifunkční displej MFD-Titan. Tento systém slučuje funkce operátorského panelu, ovládacích a signalizačních prvků RMQ-Titan a funkce řídicího relé easy800. Multifunkční displej umožňuje zadávat za provozu žádané hodnoty, zobrazovat texty, datum, čas, sedmisegmentové číslice, grafické prvky, poruchová hlášení aj. Displej je plně grafický.

MFD je konstruován modulárně. Obsahuje displej, centrální jednotku easy800 a volitelně jednotku vstupů a výstupů. Montáž je velmi jednoduchá – zaklapnutím bez pomoci nástroje.

MFD může být zapojen do sítě až osmi účastníků složené z jednotek easy800 a MFD. Může též být použit samostatně s využitím všech funkcí easy800 za předpokladu, že bude opatřen jednotkou vstupů a výstupů. K dispozici jsou nyní jednotky s binárními a analogovými vstupy a reléovými, tranzistorovými a analogovými výstupy.

Olympo controls, s. r. o.   3 A 27

Firma Olympo controls, s. r. o., bude vystavovat miniaturní a průmyslové převodníky RS-232/485/Modbus na TCP/IP, webové kamery pro průmyslové účely a domovní telefony a videotelefony Fermax.

Novinkou je modul X-Port firmy Lantronix, obsahující kompletní webový server a převodník sériové linky na TCP/IP v prodlouženém konektoru RJ45 (rozměry 13,5 × 16,25 × 33,9 mm).

V řadě převodníků pro průmyslovou automatizaci je novinkou UDS-10-IAP, jenž je určen pro komunikaci PLC v protokolu Modbus sítěmi LAN a WAN.

Webové kamery Mobotix v odolném provedení obsahující digitální videorekordér a přehrávač pro více kamer, modem ISDN, snímač pohybu, zvuku a teploty a binární I/O. Jejich montáž usnadňuje připojení jediným kabelem.

Obr. 15.

Oddělení průmyslových snímačů představí tepelný digitální senzor průchodu osob a novou řadu optoelektronických infračervených snímačů v úsporném provedení pro automatizaci průmyslových procesů, celoplošné závory pro ochranu pracovních prostor strojů a výtahové aplikace.

Schmachtl CZ s. r. o.   2 C 7

Již tradičně se veletrhu Amper 2003 účastní firma Schmachtl CZ, s. r. o., významný dodavatel prvotřídních komponent pro automatizaci výrobních procesů na český a slovenský trh. Ve své veletržní expozici na ploše 200 m2 představí návštěvníkům poslední novinky z oboru senzoriky a poukáže zejména na odlišnosti nejčastěji používaných metod délkových měření na bázi triangulace, měření fázového posuvu a rychlosti šíření impulsů. Mimo jiné budou ve funkci předvedeny laserový snímací systém pro měřicí aplikace a pro aplikace v oblasti zajištění osobní bezpečnosti (obr. 15), optický snímač s technikou triangulace ODS 8 a spousta dalších novinek z oblasti snímání, vizuální kontroly výrobních procesů, měření vzdálenosti a úhlu, ale také novinky z nízkonapěťové rozváděčové techniky a programovatelných automatů OPLC.

Sensorika s. r. o.   3 B 28

Obr. 16.

Sensorika, s. r. o., vyrábí systém Humistar pro měření vlhkosti a teploty plynů, kapalin a sypkých hmot. Sondy a převodníky pro montáž na stěnu (prostorová měření), do kanálu (vzduchotechnika a sušárny) a s kabelovými sondami (potrubí) zajišťují měření teploty od –60 do +180 °C, relativní vlhkosti 0 až 100 %, teploty rosného bodu či bodu ojínění –40 až +60 °C, měrné vlhkosti 0 až 500 g/kg a absolutní vlhkosti 0 až 500 g/m3. Speciální provedení systému měří bod ojínění a rosný bod od –100 do +20 °C při přetlaku do 5 MPa.

Letošními novinkami systému Humistar jsou zejména šestnáctibitové převodníky Smart, hygrometry Smart v nástěnném a stolním provedení, přenosný analyzátor vlhkosti System 2310 pro měření vlhkosti ultrasuchých plynů v prostředí s nebezpečím výbuchu, nástěnný provozní analyzátor vlhkosti System 1212 a elektronický psychrometr Smart s analogovými výstupy „suché“ a „vlhké“ teploty a komunikací po RS-485 pro potravinářské technologie.

Tecon, s. r. o.   3 B 40

Firma bude vystavovat produkty firem AutomationDirect.com, Pro-Face, Koyo a Weintek. Z produkce těchto firem budou prezentovány PLC DirectLogic DL05, DL06, DL205 a DL405. Návštěvníci se budou moci prvně seznámit s novými základními rozšiřitelnými rámy pro PLC řady DL205.

Obr. 17.

Pro řadu Terminátor I/O zde bude uveden nový modul odporových snímačů a inteligentní čítač pro řízení až dvou os. Návštěvníci zde také uvidí samostatné regulátory, napájecí zdroje 12/24 V DC a časovače Koyo.

Z produkce grafických dotykových panelů firmy Pro-Face budou představeny řídicí panel LogiTouch s digitálními a analogovými I/O, určený pro přímé řízení, a ruční přenosný dotykový panel GP2301H (obr. 17).

Nově bude firma Tecon, s. r. o., prezentovat cenově výhodné grafické dotykové panely EasyView s úhlopříčkami 6" a 8".

Zájemci uvidí sortiment průmyslových PC a obrazovek VGA s dotykovým stínítkem. Budou také prezentovány indukční a fotoelektrické snímače a inkrementální čidla od firmy Koyo.

TMV SS spol. s r. o.   3 A 11

Obr. 18.

Společnost TMV SS, spol. s r. o., představí na veletrhu Amper 2003 nové systémy pro prediktivní údržbu. Budou představeny mimo jiné termovizní systémy ThermaCAM E2 (v současnosti nejmenší a nejlevnější termovizní kamera na světě s nechlazeným maticovým detektorem) a ThermaCAM P60 firmy FLIR Systems s nechlazeným maticovým detektorem čtvrté generace. Vystavovány budou též jednobodové bezdotykové teploměry řady Thermopoint®.

Dále budou představeny kamery CoroCAM firmy CSIR umožňující zobrazení korony za jakýchkoliv světelných podmínek. Kamery jsou robustní a díky konstrukci zahrnující hledáček mají ve srovnání se systémem vybaveným LCD plný komfort obsluhy i za plného slunečního svitu. Zařízení je koncipováno jako přenosné (hmotnost přibližně 3 kg, drží se v jedné ruce), ale je možné jej připevnit i na stativ či zabudovat do vrtulníku.

Turck, s. r. o.   3 B 27

Turck, s. r. o., představí výrobní program z oblasti senzorů a průmyslových sběrnic. Obr. 19. Novinkami jsou např. lineární měřicí senzory Ametec pro rozsah 0 až 4 500 mm, inkrementální a absolutní rotační senzory s rozsahem do 36 000 impulsů na otáčku a senzory s lanovodem pro délkové měření do 15 m. Za povšimnutí stojí indukční senzory pro extrémní teploty od –40 do až +160 °C, indukční senzory s analogovým výstupem, identifikační systémy a inovovaný ultrazvukový snímač hladiny měřící přes stěnu nádrže levelprox, v oblasti průmyslových sběrnic pak komponenty pro Foundation Fieldbus, Profibus-PA aj. a v automatizaci procesů sběrnice do prostředí s nebezpečím výbuchu. Dále se ve stánku Turck návštěvníci seznámí s kompletním sortimentem společnosti Kübler, rozšířeným o nové typy čítačů a počítadel, prohlédnou si kompletní nabídku optoelektronických senzorů a systémů ochrany osob společnosti Banner. V neposlední řadě jim bude předveden program propojovací techniky společnosti Escha.

Wago   2 A 8

Obr. 20.

Firma Wago, přední světový výrobce bezšroubových spojů, zve zájemce do svého stánku, kde jim technici firmy předvedou inovace v oblasti bezšroubových svorek, konektorů, elektronických a inteligentních modulů.

Z novinek se lze zmínit např. o nových modulech pro Wago I/O System 750. Na obr. 20 je řadič pro Ethernet 10/100 Mb/s, programovatelný podle IEC 61131-3. K dispozici má 512 kB programové paměti a 128 kB paměti pro data. Modul, vybavený 32bitovým procesorem, umožňuje multitasking a práci v reálném čase.

Pro extrémně velké nároky na přenos dat je k dispozici modul pro Firewire. S přenosovou rychlostí 400 Mb/s tento modul např. třicetkrát překračuje přenosové možnosti sběrnice USB. O využití Firewire v automatizaci přineseme podrobný článek v následujícím čísle časopisu Automa.

Weidmüller   2 E 11

Obr. 21.

Z novinek ve stánku firmy Weidmüller lze jmenovat inkoustovou tiskárnu pro popis značení vodičů, svorek a přístrojů. Vyznačuje se snadnou obsluhou, velkou rychlostí popisu a kvalitou tisku. Inkoust je v závěrečném procesu tisku teplotně zataven do štítku, takže lze vytvořené značení ihned použít. Oproti dnes běžnému popisování na plotru je zákazník ušetřen „špinavé“ práce s tuší a může pracovat operativně, v podstatě bez jakékoliv přípravy tiskárny. K vytváření tiskových souborů se využívá software M-Print. Zbývá ještě dodat, že firma Weidmüller má ve svém sortimentu i prvky, kterými lze označit řadové svorky i jiných výrobců.

Zat Easy Control Systems, a. s.   3 A 28

Zat Easy Control Systems, a. s., dodává distribuované řídicí systémy, jejichž činnost je založena na řízení jednotlivých celků a komunikaci s nadřazenými systémy. Jejich jádrem je systém ProConT/Win a prvky průmyslové automatizace od známých výrobců.

Obr. 22.

Na modelu bude představeno využití sběrnice Industrial Ethernet, postavené na komponentách od firmy Advantech. Mezi exponáty nebudou chybět např. dotykový LCD VOP-1150TVB-T nebo šasi ACP-4001 vysoké 4U s TFT displejem 6,4", deseti funkčními tlačítky a výsuvnou klávesnicí s ovladačem touchpad. Návštěvníci uvidí také prachotěsné, vodotěsné a násilí odolné klávesnice a polohovací zařízení firem Indukey a Gett, např. klávesnici Induproof s myší a krytím IP68, dále programovatelné klávesnice MID firmy Tipro s možností připojení čtecích zařízení magnetických a čipových karet, čárových kódů, čipů iButton a displejů.

Spoluvystavovatel ZAT, a. s., představí výrobu desek plošných spojů, jejich osazení klasickou montáží i SMT a funkční a bezpečnostní zkoušky výrobků.

(ed)

Inzerce zpět