Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Chráněná dílna společnosti Siemens získala cenu Mosty

číslo 4/2006

Chráněná dílna společnosti Siemens získala cenu Mosty

Do mohelnického závodu společnosti Siemens putuje cena Mosty, udělovaná Národní radou zdravotně postižených ČR. Siemens tuto cenu získal za projekt chráněné dílny, v které pracuje 31 zaměstnanců. Celkem Siemens v Mohelnici zaměstnává 91 osob se zdravotním postižením.

„Nejdříve jsme si myšlenku chráněné dílny v průmyslovém závodu neuměli představit,„ uvedl při slavnostním předávání cen 23. února 2006 v Olomouci ředitel mohelnického závodu Pavel Pěnička a dodal: „v současnosti se její pracovníci podílejí na přípravě izolačních materiálů pro naše elektromotory nebo pomáhají s montáží malých celků.„

Jednotlivá pracoviště jsou v chráněné dílně upravena tak, aby maximálně vyhovovala zdravotním omezením zaměstnanců. Lidé mohou při práci sedět, stát nebo střídat obě aktivity podle svých potřeb. Po konzultaci s lékaři je dílna také vybavena speciálně upravenými židlemi. „Siemens má se zaměstnáváním pracovníků se zdravotním postižením výborné zkušenosti. Se zájemci o realizaci podobného projektu se velmi rádi podělíme o svoje zkušenosti,„ řekl Pavel Pěnička.

(ed)