Aktuální vydání

celé číslo

10

2022

Chemie, potravinářství a farmacie

celé číslo

Český inženýr vítězem Altran Engineering Academy

Český inženýr vítězem Altran Engineering Academy

Český inženýr Josef Dubský se stal vítězem letošní soutěže Altran Engineering Academy a získal tím místo ve vývojářském týmu stáje F1 Renault. Na porotu udělala velký dojem jeho práce o automatické optimalizaci aerodynamiky v prostředí CFD (Computational Fluid Dynamics). Tuto metodu nyní hodlá tým firmy Renault používat místo nákladného aerodynamického tunelu. Body získal 24letý čerstvý absolvent pražského ČVUT nejen díky výborné prezentaci, ale také za brilantní zodpovězení odborných dotazů.

Soutěž Altran Engineering Academy (AEA), založená v roce 2004, je jedinečná iniciativa s jasným cílem: dát příležitost mladým talentům. Formule 1 je sice proslulý, ale uzavřený svět, jehož hranice je, zvlášť pro mladé inženýry, velmi těžké prolomit. AEA byla založena jako „akademie hvězd“ díky ochotě týmu ING Renault F1 Team a díky závazku konzultantské firmy Altran dát příležitost studentům posledních ročníků vysokých škol a čerstvým absolventům. Soutěž má velký ohlas – dosud se jí zúčastnilo již skoro tisíc mladých inženýrů s propracovanými projekty. Porota byla sestavena ze zkušených inženýrů firmy Altran a týmu ING Renault F1 a předsedal jí Robin Tuluie, vedoucí výzkumného a vývojového oddělení týmu ING Renault F1 Team.

Stejně jako předchozí výherci z Velké Británie, Španělska a Švédska začíná Josef Dubský v září tohoto roku působit na půlroční stáži ve výzkumném a vývojovém oddělení ING Renault F1. Součástí kontraktu není jen plat, ale také ubytování a služební vůz. A určitě i šance, že pokud se osvědčí, dostane od Renaultu smlouvu na mnohem delší období. Místo ve společnosti Renault je dnes pro inženýry a techniky velmi perspektivní, protože francouzská automobilka se rozhodla investovat 50 milionů USD (přes miliardu Kč) do nového vývojového střediska ve své centrále v britském Enstone.

(ed)

Příspěvek lze ve formátu PDF stáhnout zde