Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

České firmy se připravují na veletrh Middle East Electricity v Dubaji

Veletrh Middle East Electricity (www.middleeastelectricity.com), který se bude konat od 2. do 4. března 2015 ve Světovém obchodním středisku v Dubaji ve Spojených arabských emirátech, patří k největším elektrotechnickým veletrhům na Blízkém východě. Kromě expozic světových firem zde budou prezentovány produkty v národních pavilonech, např. Argentiny, Rakouska, Kanady, Číny, Finska, Francie, Německa, Maďarska, Indie, Itálie, Malajsie, Jižní Koreje, Kataru, Rumunska, Saudské Arábie, Slovinska, Španělska, Švýcarska, Tchaj-wanu, Turecka, Velké Británie a USA. Součástí veletrhu bude i třetí ročník konference Green Energy a třetí ročník specializované výstavy Solar Middle East.

 
Letos na veletrhu nebudou chybět ani čeští vystavovatelé, kteří se poprvé zúčastní za podpory Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky formou oficiální české účasti. Na 72 m2 se představí sedm firem a Českomoravská elektrotechnická asociace. Podle Jana Prokše z Českomoravské elektrotechnické asociace je účast na veletrhu naprosto logickým vyústěním snahy českých elektrotechniků hledat nové exportní příležitosti. Stále se nelepšící situace v Rusku (zejména propad rublu) české vývozce nutí hledat jiná odbytová teritoria a Dubaj vnímají jako bránu na Blízký východ.
 
Veletrhu se zúčastní nejen elektrotechnické firmy, ale i firmy z oboru automatizace. Své výrobky a služby v Dubaji nabídnou firmy Bohemia Müller, Elcom, Elko EP, Meatest, OEZ, Orbit Merret a Saltek Trade.
(ed)