Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Cenově výhodné operátorské panely pro průmyslové stroje a zařízení

Společnost Kontron představila druhou generaci úspěšných operátorských panelů: Kontron Micro Client II.
 
Tyto panely plní funkci HMI v pozici tenkého klientu. Jejich softwarový systém může být spouštěn prostřednictvím interního disku připojeného přes sběrnici SATA, z disku CF nebo ze vzdáleného disku prostřednictvím Ethernetu. Panely Kontron Micro Client II mohou být vybaveny procesory různých výkonů, od AMD LX 800 s 500 MHz až po Intel Celeron s 1 GHz. Displeje jsou opatřeny odporovým dotykovým ovládáním a velikosti jejich úhlopříčky jsou 7", 10,4", 12,1" nebo 15".
 
Kontron Micro Client II mají dvě rozhraní 10/100 Ethernet, dvě USB 2.0, jedno RS-232 nebo RS-422/485 a popř. jedno CAN. Panely jsou navrženy pro OS Microsoft Windows CE.net, XP embedded nebo Embedded Linux. Podporují protokoly HTTP, XML, RDP (Remote Desktop Protocol) a jejich součástí je grafický program pro snadnou tvorbu a přizpůsobení uživatelského rozhraní. Ovládání usnadňují funkce touch-beep nebo volitelně AC97 Sound pro hlasový výstup. Pasivní chlazení snižuje požadavky na údržbu a umožňuje dosáhnout střední doby do opravy (MTBF) 40 000 h.
 
Krytí z čelní strany je IP65. Dodat lze i variantu bez čelního krytu, umožňující zákazníkovi vytvořit specifický panel se zvýšenou odolností, např. proti poškození vandaly. Velká odolnost proti otřesům, rázům a extrémním teplotám a elektromagnetická kompatibilita jsou u zařízení této kategorie samozřejmostí. Výrobce zaručuje dostupnost minimálně pět let.
 
Typické příklady použití jsou průmyslové stroje a zařízení, zvláště s decentralizovaným ovládáním z několika míst, automatizace budov nebo dopravní systémy. Panely jsou vhodné i pro cenově citlivé projekty a pro opakované použití v sériové výrobě.
 
Kontron East Europe, tel.: +420 378 775 477, e-mail: pavel.boehm@kontron.cz, http://www.kontron.com