Aktuální vydání

celé číslo

02

2023

Amper 2023

Propojená výroba, průmyslový internet věcí a analýzy dat

celé číslo

Cenově výhodná průmyslová PC k montáži do 19" racku

Společnost Siemens uvádí na trh novou řadu průmyslových počítačů Simatic IPC347D k montáži do 19" racku. S novou řadou výrobků v nižší cenové hladině se společnost Siemens zaměřuje zejména na obory citlivé na cenu. Počítače Simatic IPC347D jsou zabudovány v odolné celokovové skříni. Dodávány jsou ve čtyřech konfiguracích. Zákazníci mají na výběr procesory Intel Pentium třetí generace Dual Core G2010 nebo Core I5-3340S, paměť RAM s kapacitou 2 nebo 4 GB, mechaniku DVD-ROM nebo DVD-RW a předem nainstalovaný 64bitový operační systém Windows 7 Ultimate.

 
Počítače řady Simatic IPC347D jsou vhodné pro vizualizaci, ke sběru, správě a archivaci dat i k měřicím a zkušebním účelům. Díky svým vlastnostem jsou využívány např. při automatizaci výrobních strojů a zařízení, v budovách, logistice, lékařské technice apod. Mají pevný disk s kapacitou 500 GB a mnoho rozhraní – včetně šesti portů USB a dvou portů pro gigabitový Ethernet. Všechny jednotky mají po sedmi volných slotech s různými variantami sběrnice PCI.
 
Nová PC jsou, stejně jako všechna průmyslová PC skupiny Simatic, určena k trvalému provozu po 24 h denně za vlivu vibrací, rázů a elektromagnetického rušení. Jsou opatřeny přetlakovým větráním s prachovými filtry a trvale pracují bez jakéhokoliv poklesu výkonu při teplotách okolí až +40 °C.
 

Siemens, s. r. o., tel.: 800 122 552, www.siemens.cz/scalance, e-mail: iadtprodej.cz@siemens.com