Aktuální vydání

celé číslo

08

2021

Digitální transformace a konvergence provozních, informačních a inženýrských systémů

Výzkum, vývoj a vzdělávání v automatizaci

celé číslo

CEBIT 2018 – nový termín, témata i rozvržení hal

Přední evropský veletrh digitalizace CEBIT 2018 se bude konat v Hannoveru ve dnech 11. až 15. června a zaměří se na osm hlavních témat: umělou inteligenci, internet věcí, rozšířenou a virtuální realitu, bezpečnost, blockchain (distribuované databáze pro kryptoměny), drony a autonomní systémy, mobilitu a humanoidní robotiku.

CEBIT 2018 začíná v pondělí 11. června konferencí a dnem pro média. Pro veřejnost je výstava otevřena od úterý 12. června. Veletržní haly budou přístupné od úterý do čtvrtka od 10 do 19 hodin (d!campus do 23 hodin). V pátek proběhne akce Digital Friday pro širší veřejnost za snížené vstupné (od 10 do 17 hodin). Další informace jsou k dispozici na www.cebit.com. 

Nová témata, nové rozvržení hal

Pro veletrh jsou vyhrazeny haly č. 9 až 13, 14 až 17 a 25 až 27 a prostory v ústřední části pod střechou Expo. Nejen odborníky na informační techniku a manažery s rozhodovacími kompetencemi, ale také příští generaci řídících pracovníků v podnicích chce přilákat organizátor veletrhu, Deutsche Messe AG. Proto přichází s novou koncepcí, která je založena na čtyřech platformách: d!conomy, d!tec, d!talk a d!campus. V rámci d!conomy budou vystavovány prostředky pro digitalizaci ekonomiky a veřejné správy, d!tec se zaměří na vývojáře softwaru, inovace a start-upy. Co se týče d!talk, vystoupí zde vizionáři, experti a kreativní osobnosti z celého světa. Příjemnou atmosféru k setkávání a navazování kontaktů při občerstvení a živé hudbě nabídne d!campus. 

Slevový kód pro čtenáře časopisu Automa

Čtenáři časopisu Automa mohou využít slevový kód tpDMrf3XnY a získat slevu 50 % z ceny permanentních elektronických vstupenek (eTickets) platných po celou dobu veletrhu CEBIT 2018. Tento slevový kód lze uplatnit při zakoupení vstupenek online prostřednictvím Ticketshopu na https://www.cebit.de/en/be-part-of-it/tickets/. Do 27. května 2018 lze zakoupit online Impulse Ticket v běžné ceně 100 eur, která se slevovým kódem sníží na 50 eur. Počínaje 28. květnem 2018 bude možné zakoupit vstupenku Just-In-Time Ticket za 200 eur (se slevovým kódem 100 eur). Při vstupu na výstaviště lze předložit vstupenku vytištěnou nebo zobrazenou na chytrém telefonu. Vstupenka neplatí jako jízdenka na místní dopravu v Han­noveru. 

Osobnosti na veletrhu CEBIT 2018

Při zahájení veletrhu 11. června vystoupí americký vědec Jaron Lanier, který pracuje ve výzkumu pro společnost Microsoft, je považován za ikonu hnutí Virtual Reality a současně za jednoho z největších kritiků World Wide Webu.

Očekáván je také autor Tajného deníku Steva Jobse Dan Lyons, který 14. června zprostředkuje pohled do prostředí high-tech firem a prozradí, co zažil jako zaměstnanec ve „start-upovém pekle“.

Kdo koho programuje? Na tuto otázku bude 13. června odpovídat novinář Ranga Yogeshwar a prozradí také své představy o budoucí souhře člověka a počítače.

V prezentaci zvané memory hacker ukáže londýnská vědkyně Dr. Julia Shawová, jak lze manipulovat lidskou pamětí a jaké poznatky je možné touto manipulací získat.

Kde číhá největší nebezpečí v rozvoji Internet of Smart Things a jak se mohou podniky chránit před kybernetickými útoky, vysvětlí návštěvníkům veletrhu CEBIT Mikko Hypponen 12. června 2018.

(ev)

Obr. 1. Veletrh CEBIT nabízí současná témata digitalizace