Aktuální vydání

celé číslo

03

2024

Automatizační technika v energetice a teplárenství, úspory energie

Snímače teploty

celé číslo

CAN School Prague 2006

číslo 6/2006

CAN School Prague 2006

Dne 18. května 2006 se v Praze konal jednodenní seminář CAN School Prague. Zúčastnilo se jej 62 zájemců o sběrnici CAN z České republiky, Slovenska, Polska a Maďarska. Byli mezi nimi konstruktéři strojů, vybavení pro dopravní prostředky (automobily, železniční vozidla), zástupci inženýrských firem a dodavatelů automatizační techniky a vestavných systémů a také studenti a učitelé vysokých škol. Na semináři přednášel pan Thilo Schumann ze sdružení CAN in Automation. Postupně probral protokoly CAN, fyzickou vrstvu CAN, hardwarové implementace CAN a protokoly vyšších vrstev založené na CAN (Devicenet, CANopen a další). Zmínil se také o protokolu TTCAN (Time Triggered CAN), před pár lety uvedeném a dnes trochu pozapomenutém, jenž zaručuje časový determinismus. Nakonec uvedl příklady použití CAN v dopravní technice, u stavebních a zemědělských strojů, v medicínských přístrojích, pro systémy vytápění a klimatizace v budovách a pro řízení strojů v průmyslové automatizaci.

Pro zúčastněné byl seminář dobrou příležitostí získat v ucelené podobě informace o sběrnici CAN, které lze využít v praxi.

Informace o dalších akcích pořádaných organizací CAN in Automation mohou zájemci najít na webové stránce www.can-cia.org

(Bk)