Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Budoucnost bezdrátových komunikačních systémů v průmyslové automatizaci

Konzultantská společnost Frost & Sullivan pořádá jednodenní seminář o zavádění bezdrátových komunikačních systémů v průmyslové automatizaci. Seminář se uskuteční 5. února 2009 v hotelu Moevenpick ve Frankfurtu nad Mohanem (SRN).
 
Bezdrátové komunikační systémy vstoupily do světa průmyslové automatizace, přinášejíce při tom mnohé výhody: flexibilitu, redukci nákladů na kabelové rozvody a doplnění měření o důležité diagnostické informace. Počet realizovaných projektů ale není takový, jak by bylo možné očekávat. Uživatelé jsou konfrontováni s problémy, které s sebou bezdrátové systémy nesou. Jsou to především spolehlivost, bezpečnost a zabezpečení informací.
 
Právě těmto problémům a způsobům, jak se s nimi vypořádat ve strojní i procesní výrobě, je seminář věnován. Diskutovat se bude o klíčových tématech identifikovaných v nedávných celoevropských průzkumech Wireless Devices in Process Industries a Wireless Devices in Factory Automation, uskutečněných společností Frost & Sullivan.
 
Součástí workshopu budou prezentace a panelové diskuse, jichž se zúčastní zástupci výrobců, dodavatelů i uživatelů automatizační techniky, inženýrských firem i analytiků. Tým přednášejících bude tvořen experty z firem ABB, Emerson Process Management, Laird Technologies, Statoil-Hydro a také Frost & Sullivan.
 
Účast lze doporučit všem, kdo hledají odpověď na otázky:
  • jak mohou dodavatelé pomoci koncovým zákazníkům při zavádění bezdrátových komunikačních systémů?
  • jaké parametry berou investoři v úvahu, když se rozhodují o zavádění bezdrátových komunikačních systémů?
  • jaké jsou hlavní technické a ekonomické motivy zavádění bezdrátových komunikačních systémů?
  • na jaké ukázkové projekty se soustředit při sdílení zkušeností s implementací bezdrátových komunikačních systémů?
Podle průzkumů společnosti Frost & Sullivan se přijetí bezdrátových komunikačních systémů výrazně liší podle průmyslových oborů. Ve zpracovatelských oborech vede petrochemie a chemie, ve strojní výrobě mají nejvíce zkušeností s bezdrátovými systémy automobilky. Také o tom, proč tomu tak je, se bude na této akci diskutovat.
 
Bližší informace o workshopu Wireless Solutions in Industry Automation podá Joanna Lewandowska (joanna.lewandowska@frost.com). Jednací řeč je angličtina.
 
Workhops sponzorují firmy Emerson Process Management a ProSoft Technology. Zájemce o účast upozorňuji na velmi výhodné ceny zpátečních letenek Praha−Frankfurt při letech se společností Lufthansa.
(Bk)