Aktuální vydání

celé číslo

01

2024

Automatizace skladování, logistiky a manipulace s materiálem

Programovatelné automaty, průmyslové počítače, jednotky I/O, bezpečnostní systémy

celé číslo

Bezpečnostní zámky Euchner CET-AR

Bezpečnostní dveřní zámky Euchner CET-AR se používají k zabezpečení krytů a dveří na strojích a výrobních linkách tam, kde je vyžadována mimořádná mechanická odolnost a vysoká úroveň ochrany proti neoprávněné manipulaci. Běžný aktuátor ve tvaru vidličky je nahrazen robustním zamykacím kolíkem s integrovaným unikátně kódovaným transpondérem RFID, který zapadá do prohlubně v hlavě zámku. Konstrukce hlavy toleruje nepřesnost seřízení dveří o až ±5 mm a přídržná síla je 5 000 N, tedy zhruba dvojnásobná ve srovnání s běžnými konstrukcemi. Dodáváno je i provedení s oboustrannou najížděcí rampou, které je vhodné pro zamykání otočných stolů, oboustranně otevíraných nebo přesuvných dveří.

 
Zámky CET-AR mají bezpečně monitorované uzamčení a dosahují úrovně vlastností PL e a hardwarové konfigurace kategorie 4 podle ČSN EN ISO 13849-1. Mají vynikající ochranu proti ochromení, neboť jde o blokovací zařízení typu 4 s jištěním ochranného krytu a s vysokou úrovní kódování ovladače podle ČSN EN ISO 14119:2013.
 
Integrovaná vyhodnocovací elektronika s výstupy OSSD u některých provedení umožňuje i připojit zpětnou vazbu (EDM) a tlačítko start, čímž vznikne kompletní bezpečnostní systém. Jiná provedení jsou určena pro přímé připojení k decentralizovaným I/O modulům.
 

EUCHNER electric, s. r. o., tel.: +420 533 443 150, e-mail: info@euchner.cz, www.euchner.cz