Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Bezpečnostní technika od B&R s certifikátem UL

Bezpečnostní technika společnosti B&R získala další důležitý certifikát. Odborníci v Underwriters Laboratories (UL) na základě hodnocení a testování potvrdili, že produkty B&R jsou v souladu nejen s platnými mezinárodními normami pro funkční bezpečnost a bezpečnost strojů a strojních zařízení IEC 61508, IEC 62061 a ISO 13849, ale také se specifickými americkými standardy, jako je např. ANSI UL 1998 Standard for Safety: Software in Programmable Components, a proto těmto výrobkům udělili certifikát UL-FS.

 
Díky úspěšnému absolvování certifikačního procesu je bezpečnostní technika od B&R nyní schválena v kategorii certifikovaných systémů funkční bezpečnosti pro energetiku a průmysl (Energy and Industrial Systems Certified for Functional Safety) a uvedena na seznamu FSPC platném pro USA i FSPC7 pro Kanadu.
 
Certifikát UL-FS je důležitý nejen pro americké zákazníky společnosti B&R, ale i pro evropské výrobce strojů a strojních zařízení, kterým uvedení výrobků B&R na seznamech FSPC a FSPC7 usnadňuje schválení jejich strojů pro použití v USA a Kanadě.
 

B+R automatizace, spol. s r. o., tel.: +420 541 420 311, marketing.cz@br-automation.com, www.br-automation.com