Aktuální vydání

celé číslo

02

2024

Amper 2024

celé číslo

Bezpečnostní technika B&R na veletrhu Ligna 2015 v Hannoveru

Ve dnech 11. až 15. května 2015 se v Hannoveru v Německu konal veletrh dřevozpracujících strojů a techniky Ligna 2015. Společnost B&R zde představila nové I/O moduly s integrovanými bezpečnostními funkcemi. Tyto moduly jsou vhodné pro ty nejjednodušší úlohy, kde nahrazují bezpečnostní relé, proti nimž mají jednu zásadní výhodu: programovatelnost. Ve srovnání s klasickými bezpečnostními PLC však jde o řešení nákladově mnohem úspornější.

 
Společnost B&R na veletrhu představila také kompaktní řídicí jednotky, úsporné z hlediska místa i nákladů, webové terminály Power Panel T-Series a panelové počítače Power Panel C-Series, jež jsou vhodné právě pro dřevozpracující průmysl (třída krytí IP65).
 
Slibný trh pro dřevařský průmysl představují také dřevo-plastové kompozity (WPC). Výroba WPC zahrnuje technologie, jako jsou vytlačování a vstřikování – to jsou při zpracování dřeva značně nekonvenční procesy. Zákazníci B&R z dřevozpracujícího průmyslu se však mohou spolehnout na zkušenosti této společnosti v oboru zpracování plastů.

(ed)