Aktuální vydání

celé číslo

04

2024

Průmyslové roboty a automatizace výrobních a montážních linek

celé číslo

Bezpečnostní klíčový systém Euchner CKS/CES-FD-AP pro připojení k I/O modulům

Bezpečnostní klíčový systém Euchner CKS se používá všude tam, kde lze využít výhody unikátního kódování klíčů s integrovaným transpondérem RFID. Systém tedy aktivuje bezpečnostní výstupy až po vložení jednoho jediného klíče, pro nějž byl před tím nastaven. Typické příklady použití jsou aktivace servisních režimů, zabránění úrazu uvnitř zařízení vyjmutím klíče z adaptéru při vstupu za ochranné prvky nebo zajištění ovládání zařízení v daném okamžiku jen z operátorského pultu s vloženým klíčem – to je vhodné tam, kde je několik ovládacích panelů na různých stranách stroje, nebo dokonce uvnitř zařízení, např. pro účely seřizování.

 
Nová vyhodnocovací jednotka CES-FD-AP má nejen diagnostické LED, ale hlavně krytí IP67, takže může být použita v provozních podmínkách. Do vyhodnocovací jednotky se připojuje klíčový adaptér CKS. Bezpečnostní polovodičové výstupy OSSD jsou vyvedeny do pětipólového konektoru M12, jehož zapojení je shodné s nejběžnějšími moduly decentralizovaných vstupů a výstupů, jako jsou např. Simatic ET200pro nebo ET200s.
 
Kompletní systém splňuje požadavky normy ČSN EN ISO 13849-1 na úroveň bezpečnostních vlastností PL e (kategorie struktury bezpečnostních částí ovládacího obvodu kat. 4), elektronické klíče jsou považovány za kódované ovladače s vysokou úrovní kódování podle ČSN EN ISO 14119.
 

EUCHNER electric, s. r. o., tel.: +420 533 443 150, e-mail: info@euchner.cz, www.euchner.cz