Bezkontaktní radar pro sypké látky s dosahem až 70 m
Výkonný bezkontaktní radarový hladinoměr Micropilot M FMR250 kontinuálně měří polohu hladiny především sypkých látek, od jemných prachů po zrnité frakce, a to i ve velmi nepříznivých provozních podmínkách. Může být použit i pro kapaliny. Přístroj s cenově výhodným dvoudrátovým připojením (4 až 20 mA, rozhraní HART nebo Profibus-PA) se vyznačuje extrémně velkým měřicím rozsahem do 70 m s přesností ±15 mm.
Provozní teplota v zásobníku může být –40 až +200 °C, tlak –0,1 až 1,6 MPa. K dispozici jsou i certifikáty ATEX, FM a CSA. Je dodáván s trychtýřovou anténou pro běžné použití při úzkých montážních hrdlech (DN80, DN100) nebo s parabolickou anténou DN200 s úzkým vyzařovacím kuželem (obrázek) pro velké dosahy a členitý vnitřek zásobníků, v obou případech s integrovaným vstupem pro proplachovací vzduch (pro velmi prašná prostředí).
Proces měření není ovlivňován prachem, hlukem v zásobníku ani rozvrstvením teploty či hustoty plynu nad látkou v zásobníku. Typickými oblasti použití jsou vysoká sila na extrémně prašné látky jako cement, obilné drti a krmné směsi, zásobníky na velmi abrazivní materiály (např. ferity) apod. Měřit lze i horké látky, např. škváru nebo popílek.
Přístroj se snadno, rychle a spolehlivě nastavuje i diagnostikuje buď přímo na místě prostřednictvím čtyřřádkového zobrazovače se srozumitelnými texty, nebo z velínu s použitím zdarma dodávaného nastavovacího softwaru ToF Tool. Obalová křivka na zobrazovači ukáže přesně to, co Micropilot M vidí v zásobníku.
Endress+Hauser Czech s. r. o., tel.: 241 080 450, fax: 241 080 460, e-mail: info@cz.endress.com, http://www.endress.cz
|